GündemManşetVALİ YILMAZ BURDUR’A VEDA ETTİ!

2 sene ago

Yaklaşık iki yıldır Burdur Valiliği görevini yürüten Şerif Yılmaz, 24 Haziran 2018 erken genel seçiminde  memleketi Manisa’da AK Parti’den Milletvekili aday adayı olmak için, 26 Nisan 2018 Perşembe günü Valilik görevinden ayrıldı.

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan erken genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde 26 Nisan 2018 Perşembe gününde en hareketli günlerden biri yaşandı. Seçim takvimi uyarınca, başta kamu görevlileri olmak üzere siyasi parti yöneticileri, yerel meclis üyeleri için görevi bırakma süresi 26 Nisan 2018 saat 17.00’de doldu.

İlimizde yaklaşık iki yıldır Valilik görevini yürüten Şerif Yılmaz, seçim öncesinde istifasını veren bürokratlardan biri oldu. 1 Haziran 2016 kararnamesiyle Kütahya Valisi iken Burdur Valiliği görevine atanan, 17 Haziran 2016 tarihinde Burdur’a gelerek iş başı yapan 23 aydır Valilik görevini sürdüren Şerif Yılmaz, aktif siyasete girme kararı aldı. İktidar partisi AK Parti’den memleketi Manisa’da Milletvekili aday adayı olmak için, dün Burdur Valiliği görevinden ayrıldı.

32 yıllık meslek kariyeri, idarecilik, kamu yöneticiliği hayatına nokta koyan, çeşitli ilçelerde Kaymakamlık, İçişleri Bakanlığı’ndaki görevlerin yanı sıra 2009 yılından bu yana Tokat, Kayseri, Kütahya ve Burdur illerinde Valilik yapan Şerif Yılmaz, bugün itibariyle AK Parti Manisa Milletvekili aday adayı.

Şerif Yılmaz için, Valilik binası önünde  26 Nisan Perşembe günü saat 16.00’da uğurlama etkinliği düzenlendi. Burdur’da toplumun geniş kesimleri, pek çok dinamiğin katıldığı törende Vali Yılmaz bir hayli duygusal anlar yaşadı.

Vali Şerif Yılmaz’ı uğurlamaya Burdur protokolü, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, siyasi parti yöneticileri ve vatandaşlar geldi.

Valilik protokol girişinde veda konuşması yapan Vali Şerif Yılmaz şunları söyledi: “Bizler her şeyin bir gün biteceğine, son bulacağına inanan insanlarız. 2016 yılının Haziran ayında Burdur ili sınırlarına ayak bastığımız andan itibaren, görevimin son bulduğu dakikaya kadar Burdur’a sizlerle ve mesai arkadaşlarımla beraber hizmet etmenin gururunu ve şerefini yaşadım. Yaptığımız güzellikler varsa sizlerin eseridir. Hatalarımız varsa buda bize aittir. Ben bu süre içerisinde belki kalp kırmış olabilirim. Gönül kırmış olabilirim. Eğer öyle bir duruma sebep olmuşsam bütün arkadaşlarımdan haklarınızı helal etmesini istiyorum. Bizden tarafa ne varsa helal olsun. Ailelerinizle beraber, Burdur halkı olarak güzel, sağlıklı günler yaşamanızı Cenabı Haktan diliyorum.

Biz aile olarak Burdur’dan ayrılırken kendi evimiz gibi, kardeşçe yaşadığımız Teke Yöresi Burdur’dan ayrılıyoruz. Bu vesile ile tüm Burdurlu hemşerilerime Allahaısmarladık diyorum. Burdurlu hemşerilerimin de haklarını helal etmelerini istiyorum. Biz Hz. Ömer’in adalet anlayışı içerisinde bu millete hizmet etmeye çalıştık. Bütün verdiğimiz kararlarda ve yaptığımız iş ve işlemlerde hak ve hukukun korunduğu, gözetildiği ve bunun hayata geçirilmesi yönünde icraatlar yaptığımızı bu niyetle bunu yaptığımızı tüm hemşerilerimin bilmesini isterim.

Kendimizden belki fedakarlık yaptık ama hizmet için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık. Kendi çocuklarımı belki ihmal ettim ama Burdur’da yaşayan her kesin hakkını korumaya çalıştım. Birisinin hatırı için haksızlığa hiçbir zaman evet demedim. Adaletten şaşan hiçbir teklife evet demedim hamdolsun. Alnımızın akıyla görevi tamamladığımı, Allahın huzuruna çıktığımda Burdur’da ne yaptın denildiğinde verilemeyecek hiçbir hesabımın olmadığını düşünerek sizlere veda ediyorum. Budan sonra da Bir hemşeriniz, bir kardeşiniz olarak sizlerle beraber olmaya, farklı yerlerde olsak ta gönülden bağımızın olacağına inanıyor hepinize teşekkür ediyorum.”

Vali Şerif Yılmaz konuşmasının ardından kendisini uğurlamaya gelenlerle vedalaşarak Burdur’dan ayrıldı. Vali Yılmaz Valilik’te uğurlama etkinliğinden önce makamında son kez basın mansuplarına açıklamalarda bulundu. Vali Yılmaz, DHA’ya yaptığı açıklamada da istifa, siyaset kararını değerlendirdi.

Vali Yılmaz; “Miletvekili adaylığı için Burdur Valiliği görevimden ayrılıyorum. 17 Haziran 2016 yılında göreve başladığım Burdur’da, ilimizin gelişmesi kalkınması için tüm arkadaşlarıızla birlikte gece gündüz demeden çalıştık. En büyük şanssızlığımız göreve başlamamdan bir ay sonra hain darbe teşebbüsü ile karşılaştık. Tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de zaman kaybına sebep oldu ve iş ve işlemlerde istemesek te bir takım yavaşlamalar meydana geldi” dedi.

Yılmaz; “yaptığımız iş ve işlemlerde hiç bir kişi, kurum ve şahsı öncelemeden adalet ölçüsü içerisinde hizmet etmeye gayret gösterdim. Meslek hayatımda dikakt ettiğim en önemli husus hiç bir kimsenin hakkının başkasına verilmemesidir. Adalet ve hakkaniyet kuralları içinde hizmetin sunulması birinci önceliğimiz oldu” diye konuştu.

Vali Yılmaz; “İki yıla yakın bir süre içerisinde görev yaptığım burdur’dan gönül rahatlığı ile ayrılıyorum, tüm Burdurlu hemşehrilerime allahaısmarladık diyor haklarını helal etmelerini istiyorum” diye konuştu.

32 yıllık meslek hayatına nokta koyduğunu aktaran Yılmaz; “insan ömründe önemli bir dönemeç. 29 Mayıs 1986 yılında başladığım Mülki İdare Amirliği hizmeti ile iligli süreç bugün itibariyle tamamlanıyor. İhtiyaç varsa yeni bir alanda hizmetimize devam edeceğiz. 32 yıla yakın süredir bu meslekte edindiğim tecrübelerimi, birikimimi, deneyimimi bundan sonraki süreçte uygulanacak olan icraatların hazırlanmasında işin mutfağında katkı vereceğime inanıyorum onun için böyle bir irade ortaya koydum” şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive