GündemManşetVali Yılmaz açıkladı: “SALDA KAYAK MERKEZİ’NDEKİ KONAKLAMA SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

3 sene ago

İlimiz Yeşilova ilçesindeki Salda Kayak Merkezi ile yakından ilgilenen, Tınaztepe’deki tesislerin tanıtımına önem veren Vali Şerif Yılmaz Salda Kayak Merkezi’ni sürekli gündemde tutmaya çalışıyor…

Vali Yılmaz, 25 Ocak 2017 Çarşamba günü  İl Genel Meclisi Üyeleri ile birlikte Yeşilova Salda Kayak Merkezine bir çıkarma yaparak, incelemelerde bulundu. Yeşilova Kaymakamı Abdülhamit Karaca, Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran’ın da katıldığı incelemede Vali Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada; Salda Kayak Merkezi’ne ilginin her geçen gün arttığını belirterek, okulların yarı yıl tatilini fırsat bilen bazı vatandaşların çocukları ile kayak yapmaya geldiğini, hafta içinde bile Salda Kayak Merkezi’nin ziyaretçi ağırladığına dikkat çekti.

Konaklama sorunu en büyük sorun, Salda bölgesinde bu meseleyi çözeceğiz

Salda Kayak Merkezi’nin kullanılmaya başlamasıyla birlikte mevcut tesislerdeki eksikliklerin de görülmeye, tespit edilmeye başlandığını açıklayan Vali Yılmaz, en büyük eksikliğin konaklama sorunu olduğunun altını çizdi. Salda bölgesinin, Kayak Merkezi’nin daha fazla ziyaretçi çekebilmesi, konuk ağırlaması için konaklama alt yapısının güçlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Yılmaz, “Bunun için çalışmalara başladık. Bungalov tipi evler planlıyoruz, özellikle dışarıdan gelen misafirler için. Önümüzdeki sezon bu projeleri hayata geçirmek istiyoruz. Misafirlerin rahatça konaklayabilecekleri, tatillerini geçirebilecekleri mekanlar yapacağız. Ayrıca kayak pistinde de iyileştirmelere gidiyoruz. Kar, yeşil ortam ve Salda Gölü. Bütün bunların hepsinin birlikte değerlendirileceği, insanların güzel vakit geçirecekleri mekanlarla birlikte tüm kayak severleri Salda’ya bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive