GündemManşetSağlıkVali Şıldak’tan yeni haftanın ilk mesajı; ‘TEDBİRLERİ SÜRDÜRELİM’

6 ay ago

İçinde bulunduğumuz şu zor süreçte küresel salgın koronavirüs tehdidine karşı, sosyal medya hesaplarından sürekli Burdur kamuoyunu bilgilendiren Vali Hasan Şıldak, yeni haftaya da ‘tedbirleri sürdürelim’ çağrısıyla başladı.

Vali Şıldak’ın 11 Mayıs 2020 Pazartesi Günkü paylaşımı şöyle:

“Saygıdeğer Burdurlular, Yeni bir haftaya başlarken bütün vatandaşlarımıza en başta sağlık diliyorum. Geçtiğimiz hafta başından itibaren İlimizde hareketlilik arttı. Araç trafiği ve yaya yoğunluğunda önemli ölçüde bir yükseliş var. Salgınla mücadele kapsamında bu durum tercih etmediğimiz, henüz erken bulduğumuz bir gelişme. Devlet olarak sürecin başından bu yana kademe kademe arttırarak uyguladığımız tedbirlerde henüz hiçbir değişiklik yok. Bu tedbirlerin hafifletilmesine yönelik aldığımız bir karar yok.

Normalleşme adımları olarak açıkladığımız uygulamaları ise yine belirlenmiş olan kurallar çerçevesinde belli hizmetlerin halkımıza sunulması olarak değerlendirmek gerekiyor. Lütfen toplum olarak kendimizi evden dışarıya yöneltmeyelim.

Bu aşamaya gelmemizi sağlayan tedbirlere daha bir süre ihtiyacımız var. Evde kalmaya devam edelim, Zorunlu hallerde dışarıda isek en kısa sürede eve dönelim, Toplu ortamlardan uzak duralım, Sosyal mesafeyi koruyalım, Maske kullanalım, El hijyenine çok önem verelim, Caddede, sokakta rahatça dolaşmayalım, Bana birşey olmaz düşüncesine kapılmayalım! Kendimizi, ailemizi ve Burdur’u korumaya devam edelim! Daha sakin bir şehirde, daha kontrollü bir dönemi oluşturmayı birlikte en büyük sorumluluğumuz olarak kabul edelim. Lütfen kuralları ihlal eden  çevremizdeki insanları uyaralım! Toplum içinde yaşamanın ortak sorumluluklarını hep birlikte üstlenelim. Burdur’a güveniyorum, bu şehirde yaşayan duyarlı insanlara inanıyorum.

Sizlerle bir kez daha saygıyla beklentilerimi paylaşıyorum.”

Kodlama : SadeMedia Interactive