GündemManşetSağlıkBURDUR’DA VALİ ŞILDAK’TAN ÇOK ÖNEMLİ UYARILAR

6 ay ago

Vali Hasan Şıldak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla uyarılarını sürdürüyor. Vali Şıldak 3 Mayıs 2020 Pazar günü, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, koronovirüs tedbirleri, ev’den çıkmama hakkında  çok önemli uyarılarda bulundu.

Covid-19 salgını kapsamında alınan tedbirlere dikkat çekmek, yürütülen mücadelenin hassasiyetini vurgulamak adına sosyal medya üzerinden vatandaşları uyarmaya devam eden Vali Şıldak, bugün de yaptığı paylaşımla çok önemli konulara dikkat çekti.

Koronavirüsün özelliği gereği her insanda aynı etkiyi göstermediği için bazı kişilerde hiçbir belirti gözükmediğinden, hastalığın kimde görüldüğğnün bilinmediğini vurgulayan Vali Şıldak, virüsten korunmanın ve yayılımın engellenmesinde en önemli tedbirin evden çıkmamak olduğunu bir kez daha üstüne basarak vurguladı.

Belirti gözükmeyen taşıcılar dolayısıyla, kimin virüsü taşıdığını bilmemiz mümkün olmuyor diyen Vali Şıldak, “bu nedenle hastalıktan bireysel ve toplum olarak korunmanın en güvenli yolu evden çıkmamaktır.” Dedi

Vali Şıldak, mutlaka çıkılması gereken durumlarda ise başta sosyal mesafeye uyulması ve maske takılması gerektiğini vurgulayıp önemli altı tedbirin altını çizerek,

#EvdeKalBurdur
#BirlikteBaşaracağız

hastaglarıyla vatandaşları uyardı.

Vali Şıldak yaptığı paylaşımda;

“Değerli Burdurlular,

Koronavirüsün özelliği gereği kimde hastalık olduğu bilinemiyor. Virüs her insanda aynı etkiyi göstermediği için bazı kişilerde hiçbir belirti oluşmuyor. Dolayısıyla kimin virüsü taşıdığını bilmemiz mümkün olmuyor.

Bu nedenle çok zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmamanız gerektiği uyarısını bir kez daha tekrarlıyorum. Bu hastalıktan bireysel ve toplum olarak korunmanın en güvenli yolu evden çıkmamaktır.

Mutlaka çıkmak durumunda kaldığımızda ise;

1- Kesinlikle sosyal mesafeye uymalı ve maske takmalıyız.
2- Hiçbir kişi ve ortamla temas içinde olmamalıyız.
3- Hiçbir toplu ortamda bulunmamalıyız.
4- En kısa sürede eve dönmeliyiz.
5- Yapılan bütün çağrıları dikkate almalı ve kurallara tam olarak uymalıyız.
6- Tedbirleri uygulamayı sürecin sonuna kadar bırakmamalı, asla rehavete kapılmamalıyız. “  ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive