EkonomiManşetVali Şıldak’ın Borsa ziyaretinde Başkan Gündüzalp’ten çarpıcı öneri; “BURDUR’A HAYVANCILIK KOMPLEKSİ”

1 sene ago

Vali Hasan Şıldak, kurum ziyaretleri kapsamında Burdur Ticaret Borsası’nı (BTB) ziyaretinde, tarım ve hayvancılık sektörünü ele alarak karşılıklı değerlendirmelerde bulundu.

Vali  Şıldak, Burdur Ticaret Borsası (BTB) seçimlerinin ardından Borsa yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Vali Hasan Şıldak’ı Ticaret Borsası’nda, BTB Meclis Başkanı Hikmet Çangır, BTB Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, BTB Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Boz karşıladı. Vali Şıldak, BTB Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Ömer Faruk Gündazlp ve yönetim kuruluna başarılar diledi.

Tarım ve hayvancılığın insanlık için önemli bir sektör olduğuna dikkat çeken Vali Şıldak, tarımsal üretim yapıp, bunun ticaretini yaparak ekonominin gelişimine katkıda bulunan çiftçilere ve borsa üyelerine teşekkür etti. Vali Şıldak, Borsa’nın kent için önemli bir kurum olduğunu belirterek, “BTB yönetimine yeni dönemde başarılar diliyorum” dedi.

BTB Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp de ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirirken, Borsa’nın işleyişi, çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verdi. Tarımın toplumun kılcal damarlarına kadar yansıyan bir ekonomi yarattığını vurgulayan Başkan Gündüzalp, tarımın mutlaka öncelikle desteklenmesi gereken bir sektör olduğunu kaydetti.

MARKALAŞMA VURGUSU

Başkan Gündüzalp, tarım ve hayvancılık şehri olan Burdur’da, hayvancılık kompleksinin ivedilikle oluşturulması gerektiğini, Burdur’un etini, sütünü ve hayvansal ürünlerini markalaştırması için bu projenin hayati öneme sahip olduğunu ve hayvancılık açısından büyük önem taşıyan arazi toplulaştırılmalarının biran evvel tamamlanabilmesi için bu konularda Vali Şıldak’tan destek istedi.

Borsa Meclis Başkanı Hikmet Çangır ve Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp,  Borsa ziyareti anısına Vali Şıldak’a anmalık takdim etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive