GenelGündemManşetVali Şıldak, “Vefa’ya yönelik her tutum, girişim ve saldırı karşılığını bulacak”

1 hafta ago

Covid-19 salgını ile mücadele sürecinin başından itibaren alınan tedbirler kapsamında dışarı çıkması kısıtlanan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayan “Vefa Sosyal Destek Grupları” her an göreve hazır bir şekilde çalışıyorlar.

Bu kapsamda İlimiz genelinde seferberlik ruhuyla çalışan Vefa ekipleri bugüne kadar 25.950 talepten 25.947’sini yerine getirdiler.

Bu konuda Sosyal Medya hesabından paylaşımda bulunan Vali Şıldak, Vefa’ya yönelik her tür kötü tutum, girişim ve saldırıların karşılığını bulacağını ifade etti.

Vefa gruplarının bu süreçte Milletimizin zor zamanlarda gösterdiği birlik beraberlik ruhunu yansıtan en güzel örneklerden olduğunun altını çizen Vali Şıldak, VEFA’nın paylaşmanın, sahip çıkmanın, devletin sıcak yüzünün en anlamlı ifadesi olduğunu vurguladı.

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla hayata geçirilen bu uygulamada yer alan bütün kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları valilik ve kaymakamlıkların koordinasyonu altında örnek çalışmalar ortaya koyuyor. Sokağa çıkma kısıtlaması olan yaşlı insanlarımızın bütün ihtiyaçlarının sadece vefa grupları eliyle karşılanması gerekiyor.

Vali Şıldak yaptığı paylaşımda;

“Vefa Sosyal Destek Gruplarımız her yerde, her zaman göreve hazır…

İnsanlarımızın her tür ihtiyacını karşılamak için seferberlik ruhuyla alandalar

✅Vefa Milletimizin Birlik Beraberliği,
✅Vefa Paylaşmak,
✅Vefa Sahip Çıkmak,
✅Vefa Devlet demek…

Vefa’ya yönelik her tutum, girişim ve saldırı karşılığını bulacaktır🇹🇷 ” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive