GündemManşetVali Şıldak “Halkımızın temel hizmetlere ulaşmada hiçbir sorun yaşamaması için planlamalar yapıldı”

5 ay ago

Vali Hasan Şıldak, Ramazan Bayramı öncesinde, koronavirüs kapsamında Burdur’da alınan önlemleri kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor.

Tüm hazırlıklarını ve planlamaların yapıldığını belirten Vali Şıldak; ” Yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı süresince Koronavirüs (Covid-19) salgınının halk sağlığı açısından oluşturabileceği riskleri yönetebilmek adına, Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde yapılan değerlendirmede Bilim Kurulunun önerileri ve Koronavirüsle mücadelede edinilen tecrübeler ışığında, Ramazan Bayramı arifesine denk gelen 23 Mayıs 2020 Cumartesi gününden başlayarak 24-25-26 Mayıs 2020 tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasına karar verilmiştir.

Alınan karar doğrultusunda uygulamaya esas olmak üzere 81 İl Valiliğine gönderilen İçişleri Bakanlığı genelgesinde 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasını içeren hususlar ve istisna durumlar, Vali Şıldak başkanlığında toplanan 20.05.2020 tarih ve 43 sayılı İl Hıfzıssıhha Kurulunda görüşülerek karara bağlanmıştır.

Bu kapsamda kamuoyuyla paylaşılan 43 sayılı kararda da yer aldığı üzere İlimizde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 23-26 Mayıs 2020 tarihleri arasında hazırlanan nöbet çizelgeleri doğrultusunda , Ekmek Dağıtımı, Akaryakıt İstasyonları, Lastik Tamircileri ile Tarımsal İlaç ve Gübre Bayileri çizelgede belirtilen tarihlerde nöbetçi olarak hizmet verecektir.

Aynı şekilde İlçelerde de benzer nöbet çizelgeleri hazırlanacaktır.

Halkımızın temel hizmetlere ulaşmada hiç bir sorunun yaşanmaması için planlamalar yapıldı.  Vefa Grupları da bayram süresince halkımızın hizmetinde olacak” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive