GündemManşetSağlıkVali Şıldak, Burdur’daki güncel koronavirüs tablosunu açıkladı

3 ay ago

BURDUR’da İL GENELİNDE TOPLAM AKTİF VAKA SAYISI 1,

ŞİMDİYE KADAR GÖRÜLEN VAKA SAYISI 54,

51 VATANDAŞ İYİLEŞTİ,

SADECE 1 HASTANIN TEDAVİSİ SÜRÜYOR,

11 MAYIS’TAN BERİ BURDUR’DA YENİ VAKA GÖRÜLMÜYOR…

Vali Hasan Şıldak,  Ramazan Bayramı Burdur’daki koronavirüs tablosunu açıkladı.

22 Mayıs 2020 Cuma günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda basın mensupları ile bir araya gelerek açıklamalarda bulunan Vali Şıldak, Burdur’daki koronavirüs vaka sayılarını da açıkladı.

Basın toplantısında üç aylık pandemi sürecini geniş bir şekilde ele alan, Vali Hasan Şıldak,  Burdur’da  şimdiye kadar tespi edilen toplam vaka sayısı 54 olduğunu, bu hastaların 51’inin ise iyileşerek sağlığına kavuştuğunu, kronik rahatsızlığı bulunan 2 hastanın ise hayatını kaybettiğini açıkladı.

Vali Şıldak’ın kamuoyu ile paylaştığı Burdur’daki 54 vaka sayısında, yurt dışından gelerek karantinaya alınanlar da dahil.  Yurt dışından karantina için Burdur’a getirilen 9 vatandaş da KOVİD-19 tespit edilirken, Burdur genelindeki 30 vaka Çeltikçi ilçesinde görüldü.

Vali Şıldak, 51 hastanın  iyileşerek taburcu olduğunu,  Bucak ilçesinde 1 vatandaşımızın da tedavisinin sürdüğünü ve 11 Mayıs 2020 tarihinden bu yana Burdur’da yeni vaka görülmediğini belirtti.

Vali Şıldak’ın Burdur özelinde açıkladığı ilginç bilgilerden biri de; Burdur’da şimdiye kadar hiçbir sağlık çalışanında koronavirüs vakası rastlanmadı.

Muhammet Fatih BAŞCI

Kodlama : SadeMedia Interactive