ManşetVALİ ŞERİF YILMAZ: “Özel İdare çalışmıyor diyenlere, en güzel cevap burada”

2 sene ago

Burdur İl Özel İdaresi 2018 yılı çalışma sezonu, 24 Nisan 2018 Salı günü  düzenlenen törenle başladı. Başta alt yapı yatırımları olmak üzere pek çok alanda İl Özel İdaresi hizmet üretecek.

Özel İdare Genel Sekreteri Servet Olpak ile İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı’nın konuşmaları ile başlayan, Özel İdare çalışmalarını anlattıkları programda Vali Şerif Yılmaz yaptığı konuşmada kapsamlı değerlendirmelerde bulundu. Vali Yılmaz’ın konuşması, çarpıcı mesajları programa, Burdur gündemine damgasını vurdu.

Yeni Özel İdare binası, sıcak asfalt, içme suyu çalışmaları

Vali Yılmaz konuşmasının başında geçen yıl temelini attıkları yeni Özel İdare binası inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu, iki ay içersinde hizmete gireceğini hatırlattı. “Burdur’da iş yapılmıyor diyenlere en güzel cevap buradadır. Özel İdare çalışmıyor diyenlere en güzel cevap buradadır. Bu kadar büyük binayı göremeyen göz, başka ne gösterirseniz gösterin inanmaz” diyen Vali Yılmaz, “2017 yılında yatırımlara harcadığımız rakam 76 milyonluk bütçeden, 57 milyon TL’si yatırımlara harcandı. Bu yıl 2018 yılı içinde bütçemiz hazırlandı, 2018 yılındaki bütçemiz 89 milyon TL olup, bunun 63 milyon TL’si yatırımlara ayrıldı, bu hizmetleri yaparken bir prensipte karar verdik. İl Özel idaresi imkanları, ikincisi Cumhuriyet tarihinin kırsala yönelik en büyük hizmet projesi olan KÖYDES projesidir, bu proje ile beraber Türkiye’de bütün illerde, aynı zamanda Burdur’da da köylerdeki hizmet kalitesini artırtacak altyapıyı sağlayacak olan ek ödeneklerle beraber, bugün şehirle köyün arasındaki farkı çok şükür kaldırdık. Kurulan asfalt plenti ile beraber biz hızlı bir şekilde sıcak asfalt başladık. Ekiplerimizi yeni oluşturduk, arkadaşlarımız yeni öğrendiler, geçen yıl ile bu yıl aldığımız makinelerle beraber artık kendi ekibimizi oluşturmuş olduk, profesyonel bir şekilde artık bundan sonra Burdur’da sıcak asfalt çalışmaları kesintisiz olarak devam edecek.

Birinci önceliğimiz içme suyu dedik, suyu olmayan yer varken, diğer hizmetler yapılmaz dedik, ilk birinci önceliğimizi sağlıklı içme suyuna ihtiyaç duyulan yerlerde giderilmesini öncelik olarak belirledik. Özel İdarenin çalışmasını merak edenler, kırsala çıksınlar, araziye gitsinler, oralarda en ücra noktalara varıncaya kadar arkadaşlarımızın nasıl ter döktüğünü, emek sarfettiğini, hizmet götürdüğünü görsünler, görmelerini tavsiye ederim.” diye konuştu.

İnsuyu Mağarası ve çevresini yenileme çalışmaları

İnsuyu Mağarası ve çevresindeki yenileme çalışmalarını da anlatan Vali Yılmaz, “böyle bir garip memlekette, yağmurluk havada iki tavuğu sulayamayan insanlar, kendi işini başaramayan insanlar, memlekette akıl vermeye kalkıyorlar. Onları görmeden, bilmeden, bilmediği bir işle ilgili milletin önüne çıkıyor, bir şeyler söylemeye yelteniyor. Bunlara itibar etmeyin, orada yapılan iş ve işlemlerin ne olduğu uzman arkadaşlar çok iyi biliyor, o arkadaşlarımızın emekleri ile hayata geçirildi ve orayı şu anda İnsuyu Mağarasının işletmesini de Burdur Öğretmenevi Müdürlüğümüz işletiyor, tüm misafirlerimizin rahat bir şekilde gelip, ziyaret edebileceği bir hale kavuşturulmuş oldu, burada da bir takım eksikliklei var, tam son aşamaya gelmedi, bundan sonra da İnsuyu artık Burdur’umuzun turizm açısından cazibe merkezi noktasına tekrar kavuşmuş oldu, emeği geçen arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Filiz ERYILMAZ

 

Kodlama : SadeMedia Interactive