GenelVali Şerif Yılmaz: ‘ASIL GÖREVİMİZ BU MİLLETE HİZMET ETMEK’

4 sene ago

17 Haziran 2016 Cuma günü  ilimize gelerek işbaşı yapan Vali Şerif Yılmaz, mesaisine hızlı bir başlangıç yaptı.  Vali Yılmaz göreve başladığı ilk gün, Valilik’te ilk toplantısını Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar ile ikinci toplantısını ilimizdeki daire müdürleri ile gerçekleştirdi.

Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar ile Valilik Toplantı Salonunda biraraya gelen Vali Yılmaz, Vali Yardımcıları ve Kaymakamlara birlikte çalışacakları süre içerisinde nasıl bir çalışma anlayışı içerisinde görevlerini yerine getirmeleri konusunda gerekli talimatları verdi.

Valilik Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada; Vali Yılmaz’ın talimatları verdiği mesajlarına yer verildi.

İl Özel İdaresi Meclis Salonunda daire müdürleri toplantı gerçekleştiren Vali Şerif Yılmaz, “bu millete bugüne kadar hizmet eden başta Valilerimiz olmak üzere herkese teşekkür ederim” sözleriyle başladı, “bizler de, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve Kurum Müdürleri ile beraber ne kadar hizmet edebilirsek o kadar kendimizi mutlu bahtiyar hissederiz” dedi.

ASIL GÖREVİMİZ BU MİLLETE HİZMET ETMEK

“Bizim asıl görevimiz bu millete hizmet etmek” sözüyle toplatıya katılanlara seslenen Vali Yılmaz, “Bulunduğunuz makam, mevki ne olursa olsun, karşınızdaki insan kim olursa olsun, bizim açımızdan hiç bir farkı yok. İnsanı insan gibi görüp, insanca muamele etmek bizim asli görevimiz. Burada bulunuş sebebimizde kim olursa olsun, bu kendi vatandaşımız da olabilir, başka ülkenin vatandaşı da olabilir, bizim açımızdan hiçbir fark yok. Hak ettiği şekilde muamele etmemiz lazım. Bunları söylüyoruz ancak zaman zaman baktığımızda, bu aşağıya yansımıyor.

Bunu yaşayan insanların, mağdur olan insanların ettiği beddua, sadece o görevli arkadaşa değil hepimizedir. Bunun sorumluluğu silsileyle beraber hepimize yansır. O açıdan benim mesai ile ilgili hiç bir sıkıntım olmaz. Ama bir insan gelip te işim olmadan dönüyorum veya mesai bitti yarın gel dersek, o zaman mesai olur. Gece de olsa, gündüz de olsa insanlarımızın ihtiyaçları ve zaruretleri varsa orada onun çözülmesi lazım. Nerede olursa olsun sokakta veya yolda da olabilir. İnsanın işini çözebiliyorsak yer farketmez” dedi.

KURUMLAR ARASI İŞBİRLİĞİNE ÖNEM VERİN

Kurumlar arası işbirliğine önem verilmesinin altını çizen Vali Yılmaz, “Kurumlararası yazışmalardan önce daire müdürü arkadaşlarımızın muhakkak birbiri ile görüşmesi lazım. Yazıyı biz gönderdik. Böyle cevap geldiyle kurum müdürleri iş yürütemez. Aslolan kurumlar arası görüşme süretiyle işin çözülmesidir” diye konuştu.

Daire müdürlerinin birbirleriyle çok daha yakın ilişki içerisinde olmalarını özellikle önemseyen bir çalışma anlayışı olduğunu ifade eden Vali Yılmaz, “Kurumlarla iş ve işlemler ile ilgili hiç bir kurumun ayrıcalığı yoktur. Bütün kurumlar ilgili Vali Yardımcısının sorumluluğunda iş ve hizmetleri yürütürler” şeklinde konuştu.

HAK VE ADALET İÇERİSİNDE NE GEREKİRSE YAPILIR

Vali Yılmaz, “İiçelerimiz ile ilgili de, ilçelerimizdeki bir olayı bir hadiseyi, bir işlemi ben ilçe Kaymakamından önce başka birisinden öğrenirsem orada bulunan o görevdeki arakadaş hakkında tasarrufta bulunurum. İlçe Kaymakamlığının sorumluluğunda olan her iş ve işlemden benden ve daire müdürlerinden önce Kaymakamın bilgisi olacak. İlçe Kaymakamı gerektiğinde bana bilgi verir. Çok acil bir şey varsa kurum müdürlerimiz koordinasyonla ilgili gerekeni yaparlar. Aslolan örneğin ilçedeki bir okuldaki olayı başka bir kişiden kurumdan öğrendiğim andan itibaren, benim anlayışıma göre orada bir yanlışlık var. Yanlışın kaynağı neyse kurutmak lazım. Babamın oğlu da olsa hiç fark etmez. Hak ve adalet içerisinde ne gerekirse yapılır.

Bunun dışında da ilçelerle ilgili iş ve işlemlerde kurumlarımızın ilçeleri bilgilendirmesi ve ilçelere gittiklerinde de kurum müdürlerimizin Kaymakamlarımıza da bilgi vermesi şart. Bu koordinasyon işbirliği sağlayamadığımız sürece de hizmetleri gerçekleştirmemiz çok fazla mümkün gözükmüyor” dedi.

KURALLARA HERKES RİAYET EDERSE HEPİMİZ RAHAT EDERİZ

Resmi yazışmalarla ilgili kurallara dikkat eden birisi olduğunu ifade eden Vali Yılmaz, Devletin önceden belirlediği kuralların olduğunu dile getirerek, “Kurallara herkes riayet ederse hepimiz rahat ederiz. Kurallar bir defa çiğnenmeye başlarsa bunun sonunu bulamayız. Neyin nereden döneceği de belli olmaz.

BASINA DEMEÇ VERME YETKİSİ BANA AİT

Basına demeç verme yetkisi bana ait. Hiçbir arkadaşımız basına demeç veremez. Konunun basınla paylaşılması gerekiyorsa, gerek kendim gerekse yetki vermek suretiyle açıklama yapabiliriz. Onun dışında hiç kimse geçip kameranın karşısında izinsiz açıklama yaparsa, hiç kimse kusura bakmasın ben kurumlarımız ile ilgili bilgiyi, ne basın aracılığı ile ne de başka kişiden duyarsam, ben burada Valilik yapmam. Valilik yapmam için de gereğini yaparım” diyerek sözlerini tamamladı.

Kodlama : SadeMedia Interactive