GenelVali Şerif Yılmaz, 15 Temmuz darbe gecesi yaşananları anlattı: “Darbeciler, Konya’dan Jandarma Komutanımıza talimat vermeye kalktı”

4 sene ago

Vali Yılmaz, 15 Temmuz 2016 Cuma gecesi darbe girişiminde Burdur’da mülki amir olarak neler yaşadığını Pazartesi gecesi Meydan’daki konuşmasında anlattı.

Vali Yılmaz, o kabus gecesinde ilimizde neler yaşandığını ilk kez kamuoyu ile paylaştığını belirtti.

BURDUR İL JANDARMA KOMUTANI DÜNDAR: ‘BEN SENİ TANIMIYORUM, BEN DEVLETİMİ TANIYORUM’

Vali Yılmaz, “Mesele devletin bekası, istiklalimiz ve istikbalimiz olunca gerisi teferruat. Bu olayı duyar duymaz farklı yerlerden aldığımız bilgi üzerine, Vali Konağı’nda hem iktidar, hem muhalefet partisi Milletvekillerimiz, Garnizon Komutanımız, Başsavcımız, Jandarma Komutanımız, Emniyet Müdürümüz ve Belediye Başkanımız olmak üzere hep beraber, bu darbe teşebbüsünün karşısında olduğumuzu ifade ettik. Konutta bulunduğumuz süre içerisinde Jandarma Komutanımıza Konya ilinden telefon geliyor. Kendisinin yeni cunta tarafından sıkıyönetim komutanı olarak atandığını ifade eden FETÖ teröristi ‘emir ve talimat veriyorum’ diyor. Jandarma Komutanımız telefona cevap olarak ‘ben seni tanımıyorum, ben devletimi tanıyorum’ diyerek o şerefsizin yüzüne telefonu kapatmıştır.

Önemli olan bu birlik ve beraberliktir. Bu birlik ve beraberliği Cumhuriyet Meydanında tekrar göstermenin haklı gururunu demokrasi nöbetine başladığımız günden bugüne kadar hep beraber yaşıyoruz görüyoruz. Ben buradan tekrar söylüyorum Burdurlu vatandaşlarıma bugüne kadar gösterdikleri dik duruş için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive