Burdur Belediyesi Uzay Çatı altına kurulan fuar alanında gerçekleşen yarışmalar sonunda dereceye giren küçükbaşlara, sponsor firmalar tarafından çeşitli hediyeler verildi.

03-8

Ayrıca, yarışma sonunda lösemili çocuklar yararına sembolik açık arttırma usulüyle satışa çıkarılan kuzuya katılımcılar tarafından yoğun katkının sağlanması, LÖSEV'e destek olunması sevindirici bir gelişme olarak yaşandı.

04-7

Yarışmalarda dereceye giren küçükbaş hayvan sahiplerini tebrik eden Vali Öksüz, tarım ve hayvancılık Şehri Burdur'un, et ve süt ürünlerine katkısının devamı, ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için hayati derecede önemli olması nedeniyle özellikle artarak devam etmesi gerektiğini ifade etti.

06-7

Burdur'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkusu Burdur'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Coşkusu

Honamlı Teke Yarışmasında Yeşilova/Çardak'dan Yusuf Sarıca'nın yetiştirdiği teke birinci, Bucak/Kızılkaya'dan Kezban Kabaş'ın tekesi ikinci, Merkez/Bayır Köyü'nden Reşat Çelik'in tekesi üçüncü oldu.

Merinos koç yarışmasında ise, Yeşilova/Harmanlı Köyü'nden Kamil Akyol'un yetiştirdiği koç birinci, Yeşilova/Gençali Köyü'nden Halil Savaş'ın koçu ikinci, Yeşilova/Harmanlı Köyü'nden Oktay Kurtuluş'un koçu üçüncü oldu.

07-4

Dereceye giren yetiştiricilere ödülleri Vali Öksüz ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Programa başta Vali Türker Öksüz olmak üzere Milletvekilleri Prof. Dr. Adem Korkmaz, Mustafa Oğuz, kurum müdürleri, oda başkanları, birlik başkanları ve vatandaşlar katıldı.

09-3

Kaynak: Valilik Basın