GenelVali Kürklü’yü uğurladık

4 sene ago

1 Haziran 2016 Valiler kararnamesiyle Burdur Valiliği görevinden Merkez Valiliği’ne atanan Vali Hasan Kürklü,  17 Haziran 2016  Cuma günü Burdur’a veda etti.

12 Haziran 2014 tarihinde Burdur Valiliği görevine başlayan Vali Kürklü, iki yıl boyunca ilimizde sürdürdüğü Valilik görevinden dün ayrıldı.Valilik bahçesi önünde düzenlenen törenle Vali Kürklü ve eşi Nesibe Kürklü, Burdur’dan uğurlandı. Bir hayli duygusal anların yaşandığı uğurlamada Vali Kürklü’nün insanlarla kurduğu yakın diyaloglar, önce insan vurgusunu iki yıllık sürede Burdur’da hayata geçirdiğinin de bir göstergesi oldu.

Tören öncesi Valilik makamında veda konuşması yapan Vali Hasan Kürklü; “Burdur’un kalbimizdeki gönümüzdeki yeri ayrı. Biz Burdur’u seviyoruz. Her zaman söylüyoruz, bizim insanımız hizmetlerin en iyisine lâyık. Bu bir devlet görevidir. Dolayısı ile biz görev adamıyız. Görev verirlerse en iyi şekilde yapmaya hazırız. Bu devletimizin tercihidir takdiridir. Saygı duyuyoruz. Bu bir bayrak yarışı. Biz bizden önceki sayın Valimizden aldığımız görevi alnımızın akı ile belli bir noktaya getirdik bizden sonraki sayın Valimiz de inşallah bu hizmetleri daha ileri noktaya getirecektir. Devlette hizmette devamlılık esastır. Ben bu iki yıllık süre içerisinde Burdurlulardan çok büyük destek gördüm. Bütün köy ve vatandaş ziyaretlerinde ben bir adım attıysam onlar bana on adım geldiler. Ondan dolayı da herkese teşekkür ediyorum. Burdur’daki tüm sivil toplum kuruluşları ile siyasi partilerle milletvekilleriyle birlik ve beraberlik olursa hizmetlerin en güzeli yapılır. Hizmetin tadı birlik ve beraberlik olduğu takdirde ortaya çıkıyor. Bunu da iki yıl içerisinde temin etmeye çalıştık. Hizmet odaklı olduk. Benim prensibim buydu. Yeterki hizmet gelsin kim getirirse getirsin önemli değil. Hizmet getirene de elimden geldiğince yardımcı olma gayreti gösterdim. Tüm Burdur halkına teşeşkürlerimi şükranlarımı arz ediyorum. Biz Burdur’u seviyoruz, inşallah Burdurlular da bizleri sevmiştir. Haklarını helal etsinler” diye konuştu.

Vali Hasan Kürklü veda konuşmasının ardından Valilik bahçesinde kendisini uğurlamaya gelen tüm bürokratlarla, daire müdürleri, STK, siyasi parti temsilcileri, valilik personeli ve gazeteciler ile tek tek vedalaştı.

Filiz ERYILMAZ

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive