EğitimKültürManşetVali Kürklü’den öğrencilere yaz tatilinde; ‘Kitap okuyun’ tavsiyesi

5 sene ago

Vali Hasan Kürklü, kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasında ebeveynlerin rolüne, ailelerin önemine dikkat çekiyor. Vali Kürklü, yaz tatilinde ailelerin çocuklarıyla kitap okumalarını önerirken, akşamları da televizyonu bir süre kapatıp birlikte kitap okunduğu takdirde çocukların kitaplarla daha kolay kaynaşacağının altını çiziyor.

Geçtiğimiz Cuma günü okullar tatile girerken, yaz tatilinde öğrencilerin neler yapabileceği hakkında da pek çok şey söylemek mümkün… Bunlardan biri de; ‘kitap okuma, öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını kazanması…’ Vali Hasan Kürklü’de her fırsatta olduğu gibi, eğitimle ilgili bir konu açıldığında ve yılsonu karne dağıtım törenlerinde mutluka kitap okuma konusuna değinerek bu alışkanlığın kazandırılmasında ebeveynlerin rolüne, ailelerin önemine dikkat çekiyor. Vali Kürklü, yaz tatilinde ailelerin çocuklarıyla kitap okumalarını önerirken, akşamları da televizyonu bir süre kapatıp birlikte kitap okunduğu takdirde çocukların kitaplarla daha kolay kaynaşacağının altını çiziyor.

Şehrimizde Cuma günü düzenlenen 2015 yılı karnne dağıtım programında da Yardımsevenler İlkokulu’nda da yaptığı konuşmada, kitap okuma alışkanlığını gündeme taşıyan Vali Kürklü, “en büyük arzumuz çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığının kazandırılması” dedi. Vali Kürklü, “Velilerden isteğimiz akşamları televizyonları kapatması. Yarım saat olur, bir saat olur çocuklarıyla birlikte kitap okumaları. Kitap okuma alışkanlığını bu yaşlarda kazandırabiliyoruz. İleriki yaşlarda bu alışkanlık kazanılmıyor. Bütün ailelerden, bütün velilerden çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmalarını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive