ManşetSporVali Kürklü’den ideal gençlik tarifi: ‘Gençler spor yapmalı’

5 sene ago

Burdur Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Mustafa Kemal Sever, Gençlik Merkezi üyeleri ve sporcuları ile birlikte 15-19 Mayıs Gençlik Haftası münasebeti ile Vali Hasan Kürklü’yü makamında ziyaret etti.

Ziyarette Gençlik Merkezi üyeleri ve sporcuları ile tanışan Vali Hasan Kürklü, sporcuların ve gençlik merkezi sanatçılarının branşları ile ilgili kendilerinden bilgiler aldı.

Gençleri Türkiye’nin aydınlık geleceği olarak gördüklerini yineleyen Vali Hasan Kürklü, bu anlamda gençlerin sağlıklı olmasının da çok önemli olduğunu vurgulayarak sporun önemine değindi. En büyük ideallerinden bir tanesinin özellikle ilkokul çocuklarının her birinin bir spor dalı ile uğraşması olduğunu ifade eden Vali Hasan Kürklü, okullarda çocukların spor yapması konusunda yanlış bilinen şeyler olduğunu çocuğun bir spor dalıyla uğraşmasının derslerinden geri kalmasına vesile olacağı gibi yanlış bir algı oluştuğunu , oysa spor dalı ile uğraşan çocuğun kendine daha güvenli olduğunu ve sporun çocuğa bir ahlak kazandırarak farklı yollara tevessül etmemesini sağladığını ve algısı açık bir nesil yetişmesine katkıda bulunduğunu vurguladı. Bu anlamda hem spor yapan hem de derslerine çalışan pırıl pırıl gençler yetiştirmek istediklerini dile getirdi.

Ziyarette bulunan ve Muai Tai, Judo ve Güreş gibi spor dalları ile ilgilenen  gençlerin branş spor dallarının özellikleri ile ilgili sohbet eden Vali Hasan Kürklü, karşılaştıkları sorunlar konusunda da bilgiler aldı.

Sohbet esnasında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümü öğrencisi ve aynı zamanda Ney ile ilgilenen Rukiye Selçuk tarafından çalınan Ney ezgilerini de dinleyen Vali Hasan Kürklü, ziyaretçi gençler özelinde tüm gençlerin Gençlik Haftasını kutladı.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive