İlçeManşetVali Kürklü köy gezilerini de sürdürüyor

5 sene ago

Vali Hasan Kürklü 5 Mayıs Salı günü gerçekleştirdiği Bucak gezisi kapsamında Karapınar, Gündoğdu ve Susuz köylerini de ziyaret etti. Geziye katılan ilimiz Milletvekili Bayram Özçelik, eşi Melike Özçelik’in köyü Karapınar’da ‘enişte’ olarak karşılandı. Köylüler tarafından sıcak ilgiyle karşılanan Özçelik, Vali Hasan Kürklü ile beraber, köylülerin sorunlarını dinledi. Karapınar’da Köy Muhtarı Ali Özbek’ten köyün sorunları ve talepler dinlendi.

Haftada bir gün Encümen Toplantılarını, ilçelerde yapmak amacıyla ziyaretleri gerçekleştirdiklerini dile getiren Vali Hasan Kürklü, “Sorunları yerinde görelim, çözebildiğimiz noktalarda çözüm üretmek maksadı ile ilçelerimizde bu tür toplantıları yapmaya devam ediyoruz. Bugün Bucak’ta bir toplantımızı gerçekleştirdik. Köy ve mahalle muhtarlarımız ile sorunların yerinde çözülmesi tespit edilmesi noktasında güzel bir toplantı yaptık. Milletvekilimiz ve tüm daire amirlerinin katılımı ile güzel bir toplantı gerçekleştirdik. Akabinde köy ziyaretlerini yapmaya gayret ediyoruz. Bu noktada da Karapınar Köyümüzü ziyaret ettik. Burası çok güzel bir köy., Büyük bir köy dolayısı ile yatırımlarda payını almış bir köyümüz. Sayın Vekilimiz enişteleri olunca çok güzel hizmetler yapmışlar. 8 bin metrekare kilitli parke taşı hemen hemen en çok 2 köyden birisi zannediyorum. Muhtarımız 5 bin metrekare daha istiyor ama, 3 bini Kaymakam bey verir, biz de üzerini tamamlamaya gayret ederiz. Kilitli parke taşını buradan söz vermiş olalım” şeklinde açıklama yaptı.

Konuşmasında, istikrar ve güven vurgusu yapan Milletvekili Bayram Özçelik, ise “Hepimiz çok iyi biliyoruz ki etrafımızdaki ülkelerde savaşlar var, iç karışıklıklar var. Gerçi onların savaşlar içesindeki sıcaklığını bizde hissediyoruz ülke olarak. bizi de bazen yakan tarafları oluyor. Ama ülkemizin istikrarlı ve güvenli gitmesi ve gelişerek yoluna devam etmesi huzurun devam etmesi için sizin halkımızın bu noktada önümüzdeki süreçte katkısının olacağına inananlardan birisiyim. Karapınar Köyü’ne kim hizmet etti ise, kim taş üstüne taş koymuşsa hepsine şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Vali Hasan Kürklü, Köy Muhtarı Ali Özbek’den, köyün istek ve taleplerini dinledi. Köyün 500 haneli olup, 1016 nüfusa sahip olduğunu söyleyen Özbek,“Su şebekesi nedeni ile bozulan yollarımın tamiri için acilen 5 bin metrekare kilitli parke taşına ihtiyaç duruluyor” dedi.

Vali Kürklü ve beraberindekiler, daha sonra, eski beldelerden Gündoğdu köyünü ziyaret etti.

‘Öğretmenlik Gönül İşi’

Vali Kürklü, aynı binada bulunan Gündoğdu İlk ve Ortaokulunu ziyaret etti. Öğrencilerle bir süre sohbet ettikten sonra öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenlere yaptıkları mesleğin para ve pulla yapılmayacağını, öğretmenliğin gönül işi olduğunu vurgulayan Vali Kürklü, kendilerinin öğretmenlerin önünü açmak konusunda ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Öğretmenlerin kendileri için kıymetli olduğunu gittiği her yerde söylediğini ifade eden Vali Kürklü, öğretmenlerin ister şahsi, ister eğitim verdiği okul hakkındaki bütün problemleri için direk gelip kendisiyle görüşebileceklerini söyledi.

Vali Kürklü buradan Susuz Köyü’ne geçti. Burada Susuz Han’ı inceleyen protokol mensupları daha sonra köy kahvesinde köy sakinleri ile sohbet etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive