KültürManşetVALİ KÜRKLÜ: İSTANBUL FESHANE BURDUR TANITIM GÜNLERİ AMACINA ULAŞTI

5 sene ago

Burdur, 11 ulusal kanalda 64 dakika ülke gündeminde yer aldı. 28 gazetede 71 haber yayınlandı. 227 internet sitesinde 250’nin üzerinde haber yapıldı.Tanıtım Günleri reklam vererek yapılsaydı 4 milyon TL’ye mal olacaktı…

Vali Hasan Kürklü, 19-22 Mart tarihleri arasında İstanbul Feshane’de düzenlenen Burdur Tanıtım Günleri’ni değerlendirmek üzere dün basın toplantısı gerçekleştirdi. Tanıtım Günlerine, organizasyonun sona erdiği Pazar günü öğle sıralarına kadar yaklaşık 250 bin ziyaretçi katıldığını söyleyen Vali Kürklü, ulusal basında yer alan haber sayıları ile ilgili de bilgi aktardı.

Organizasyonu tertip eden Patika Ajans Yöneticisi Abdurrahman Uzun ve Vali Yardımcısı Bülent Uygur’un da bulunduğu toplantıda, Vali Hasan Kürklü, Burdur’dan ‘kabuğu kırılmamış bir inci’ diye söz etti. Burdur Tanıtım Günleri’ne 33 firma, Valilik ve ilçeler dahil olmak üzere 29 kurum ve kuruluşun katıldığını aktaran Vali Kürklü, Burdur Tanıtım Günleri’nin ATV, TGRT, TRT, A Haber, Kanaltürk, 360 TV gibi 11 ulusal kanalda 33 kez, 64 dakika yayınlandığını açıkladı. Bu rakamlara Kanal 15’in ve bölgesel televizyonların dahil olmadığını söyleyen Vali Kürklü, Milliyet, Hürriyet, Sabah, Posta, Birgün, Zaman, Takvim, Star gibi 28 gazetede 71 haber yayınlandığını aktardı.

Ulusal kanalların ve gazetelerin 227 internet sitesinde 250’nin üzerinde haber yayınlandığını açıklayan Vali Hasan Kürklü; “Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, Teke Yöresi kültürünü, Sipsiden Cura’ya, Teke Zortlatmasından, Serenler Zeybeğine, Burdur Ceviz Ezmesi’nden Gölhisar Kavurmasına, Burdur Şiş’inden, Sagalassos ve Kibyra Antik Kentlerine, 10 bin kişilik keşkek dağıtımından, Bakanların ve diğer protokol ziyaretlerine , tarihi konaklara, üniversite’ye kadar Burdur’la ilgili birçok haber tüm Türkiye ile paylaşıldı.” dedi.

Burdur Tanıtım Günleri ile ilgili çıkan haber sayısı düşünüldüğünde, bunun ulusal medyaya reklam olarak verilmesi halinde, 4 milyon TL harcama yapılması gerektiğine dikkat çeken Vali Hasan Kürklü, “bu rakam gözönünde bulundurulduğunda, organizasyonun amacına ulaştığını ve başarılı olduğunu” belirtti.

Organizasyonu tam bir birlik ve beraberlik içerisinde yapıldığını vurgulayan Vali Kürklü, “Valiliğimizin öncülüğünde, tüm il ve ilçe belediyeleri, kaymakamlarımız, odalarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız. Hiçbir ayrılık olmadan tam bir bütünlük içinde yapmaya çalıştık. Biz Burdur olarak birlik ve beraberlik içinde neler yapabileceğimizin bir göstergesi. Biz yaptık diye söylemiyorum ama bu kadar nezih bir ortamı ilk kez gördüm. Tam bir Kültür Fuarı gibi oldu. Organizasyon firmasına ve Vali Yardımcımız Bülent Bey’e de çok teşekkür ediyoruz. Kültürümüze yakışan güzel bir tanıtım organizasyonu oldu. Çıtayı çok yüksek tuttuk. Bunu daha da yükseltmemiz gerekecek.” diye konuştu.

İstanbul’da 8900 civarında Burdurlu yaşadığını ve Türkiye’de 80. sırada olduğumuzu kaydeden Kürklü, “Burdur’un nerenin ilçesi, nereye bağlı gibi sorularla muhatap olduk. Buna rağmen Pazar günü öğle sıraları Feshanedeki ziyaretçi sayının 250 bine ulaştığını öğrendik. Bu çok iyi bir rakam” dedi.

Patika Ajans’ın Yöneticisi Abdurrahman Uzun da, Burdur Tanıtım Günleri ile ilgili 540 noktaya afiş, metro ve tramvaylara 700, İETT otobüslerine 900 reklam afişi asıldığını açıkladı.

Toplantıda, Burdur Tanıtım Günleri ile ilgili ulusal medyada çıkan haberler de izlettirildi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive