İlçeManşetVali Kürklü batı koridorunda (Gölhisar ve Altınyayla ilçelerine ziyaret)

4 sene ago

Yoğun programı arasında fırsat buldukça ilçe gezileri, belde ve köy gezileri gerçekleştiren Vali Hasan Kürklü, önceki gün Gölhisar ve Altınyayla ilçelerini ziyaret etti. İlimiz batı koridorunda yer alan Gölhisar ve Altınyayla (Dirmil) turları ile bir gününü ayıran Vali Kürklü, Gölhisar ve Dirmil’de çeşitli temas ve incelemelerde bulundu.

Gölhisar ilçesi ziyareti programı kapsamında ilk olarak Gölhisar Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışına katılan Vali Kürklü ve eşi Nesibe Kürklü’yü burada Gölhisar İlçe Kaymakamı M. Yasin Kırcı, eşi Rana Kırcı karşıladı.

Okul bahçesinde düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Ali Günal, temel eğitimde bilimin gelişmesine yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda gerçekleştirilen TÜBİTAK Bilim Fuarlarının, okullarda düzenlenen bilimsel faaliyetler olduğunu dile getirerek, okullarda gerçekleştirilen bu fuarlarla; öğrencilerin; öğretim programları ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaptıklarını, bu araştırmaların sonuçlarını sergilediklerini, öğrencilerin ve izleyicilerin eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulmasının amaçlandığını bildirdi.

Gölhisar İlçe Kaymakamı M. Yasin Kırcı yaptığı konuşmada, öğrencilerin yaptıkları çalışmalar için sarf edilen gayret ve emeklerin çok önemli olduğunu vurgulayarak, mevcut olan şeylerden yeni bir şeyler üretmeye yönelik çalışmalar olduğunun altını çizdi.

Halk oyunları gösterilerinin ardından Vali Kürklü ve Hanımefendi protokolle birlikte fuarın açılış kurdelesi keserek 50 adet projenin bulunduğu stantları gezdi. Vali Kürklü, bilim fuarında sergilenen projeleri inceleyerek öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Bilim Fuarının açılışının ardından Gölhisar Merkez Ortaokulu tarafından düzenlenen TÜBİTAK Fuarı, Resim Sergisi ve Kermesi gezen Vali Kürklü bu ziyaretin ardından Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan Yıl Sonu Karma Sergisini eşi Nesibe Kürklü ile birlikte ziyaret etti. Vali Kürklü burada sergilenen ürünler hakkında usta öğreticilerden bilgiler aldı.

Daha sonra METEM Teknoloji Sergisini gezen Vali Kürklü, Okul Müdürü Mustafa Türel’den sergi hakkında bilgi aldı. Sergi ziyareti sırasında Vali Hasan Kürklü öğrenciler ile bir süre sohbet etti.

İlçe ziyareti kapsamında Gölhisar Belediyesini de ziyaret eden Vali Kürklü, Gölhisar Belediye Başkanı Ramazan Canural tarafından ilçede devam eden projeler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gölhisar’ın  yapılan yatırımları fazlasıyla hak ettiğini belirten Vali Kürklü, duble yolun bitirilmesiyle ulaşımın daha kolay ve daha kaliteli olacağının altını çizdi. Vali Kürklü ilerleyen günlerde BAKA’nın katkılarıyla Kibyra Antik Kenti’ne tur düzenleneceğini kaydetti.

Gölhisar Belediyesi ve Gölhisar Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından ortaklaşa düzenlenen “Kültür ve Sanat Günleri Sinema Söyleşi” programına katılan Vali Kürklü daha sonra ilçeden ayrıldı.

Gölhisar’ın ardından Altınyayla İlçesine geçen Vali Kürklü’yü Kaymakam Medeni Bakır Karşıladı. Dirmil Kaymakamlığı ziyaretinde Kaymakam Medeni Bakır tarafından ilçe hakkında brifing verildi. Kaymakamlığın ardından Vali Kürklü Altınyayla Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti. Dirmil Belediye Başkanı Ahmet Serttaş, Vali Kürklü’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek İlçede yaptıkları çalışmalar ve projeleri hakkında bilgi verdi. Belediye ziyareti sonrası ilçe merkezinde Belediye tarafından yeni düzenlenen parkta vatandaşlarla sohbet eden Vali Kürklü daha sonra ilçeden ayrıldı.

Vali Kürklü’ye ilçe ziyaretlerinde İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, İl Milli Eğtimi Müdürü Mahmut Bayram eşlik etti.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive