ManşetSiyasetVali Kürklü başkanlığında ‘seçim güvenliği toplantısı’ yapıldı. Burdur’da 2015 genel seçiminde 191 bin 550 seçmen oy kullanabilecek

5 sene ago

Geçtiğimiz Çarşamba günü şehrimizde Vali Hasan Kürklü başkanlığında Özeren Grand Otel’de siyasi parti temsilcileri ile seçim toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Vali Hasan Kürklü ile birlikte Garnizon Komutanı Jandarma Albay Sayit Koca, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Vali Yardımcıları Bahir Altunkaya, Ali Nazım Balcıoğlu ve Bülent Uygur, Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Emniyet Müdürlüğü’nden ilgili Şube Müdürleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Hasan Kürklü, önümüzdeki günlerde yapılacak olan Milletvekili Seçimleri’nin Burdur’da demokratik bir şekilde geçmesini arzuladıklarını, bu amaçla gerekli güvenlik toplantılarını yaptıklarını bu toplantıda ise siyasi parti temsilcileri ile alınacak önlemleri, gerekli görülen tedbirleri ve bu doğrultuda siyasi partilerin fikirlerini görüşeceklerini dile getirdi.

Seçim döneminde araç konvoylarının belirli bir düzen içerisinde yapılması ya da hiç yapılmaması, seçim çalışmaları esnasında hastane,okul ve mahalle çevrelerinde gürültü kirliliğinin oluşmaması açısından seçim araçlarının dikkatli olmaları gibi konularda ortak bir centilmenlik anlaşması yapılması ile ilgili isteklerini de dile getiren Vali Hasan Kürklü, ayrıca seçim istatistikleri ile ilgili bilgiler de verdi.

İl genelinde 321 sandık bölgesinde 685 sandıkta 191 bin 550 seçmenin oy kullanacağını kaydeden Vali Kürklü, dolayısı ile son üç dönem seçimlere bakıldığında herhangi bir olaya rastlanmadığını, önümüzdeki seçimde de siyasi parti yöneticilerinin de yardımıyla çok ciddi bir olay beklemediklerini sözlerine ekledi.

Vali Hasan Kürklü’nün açış konuşmasının ardından Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Serdar Şenyurt, seçim öncesi, seçim esnası ve seçim sonrasında alınacak tedbirlerle ilgili katılımcılara sunum yaptı.

Yapılan sunumun ardından siyasi parti temsilcileri seçim öncesinde alınacak tedbirlerle ilgili görüşlerini bildirirken seçim çalışmalarının huzur ortamında geçmesi amacıyla bazı kararlar alındı.Toplantıda bütün siyasi parti temsilcilerinin ortak görüşüyle; Partilerin seçim sürecinde kullanacakları propaganda araçlarında bulunan ses donanımlarının rahatsız edici bir ses seviyesinde olmaması ve sesli propaganda donanımlarının sadece sabah 10:00 ile akşam 20:00 saatleri arasında kullanılması, Köprübaşı ile Öğretmen Evi arasında bulunan ana yol güzergahına siyasi partilerin seçim büroları ve parti binaları haricinde herhangi bir şekilde parti bayrağı asılmaması, Partilere ait araç konvoylarının sadece parti başkanları ziyaretlerinde yapılması, bunun haricinde araç konvoyları oluşturulmaması, seçim çalışması amacıyla yapılan toplu yürüyüşlerin de yürüyüşe katılan farklı parti üyelerini karşı karşıya getirmeyecek şekilde organize edilmesi kararları alındı.

Vali Hasan Kürklü, görüşmelerin ardından sağduyu içerisinde demokratik bir şekilde seçim ortamına girilmesi açısından Burdur’da bulunan siyasi parti yöneticilerine önemli görevler düştüğünün altını çizerek tüm katılımcılara toplantıya geldikleri için teşekkür etti.

Kodlama : SadeMedia Interactive