GenelVali Kürklü basına da veda etti (Burdur Gazeteciler Cemiyeti ziyareti)

4 sene ago

Son çıkan Valiler kararnamesi ile Merkez Valiliğine atanan Vali Hasan Kürklü veda ziyaretlerini sürdürüyor. Vali Kürklü, 14 Haziran 2016 Salı günü Burdur Gazeteciler Cemiyetine de veda ziyaretinde bulundu.

Tuncel’den “Halkın ve Devletin Valisi, vurgusu”

Vali Hasan Kürklü’yü eski Tekel binasındaki (Özel idare ek bina) Cemiyet bürosunda Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Burdur Gazeteciler Cemiyeti onursal başkanı M. Ercan Taraşlı, önceki dönem Cemiyet başkanları Adnan Taraşlı ve Yusuf Tortop ile Çağdaş Burdur Gazetesi sahibi Celal Öztaş’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Cemiyet başkanı Tuncel, “Vali Kürklü’yü Burdurluların, Burdur halkının halkın Valisi, insana dokunan, devletin Valisi olarak hatırlayacaklarını” vurguladı.

Vali Hasan Kürklü de yaptığı konuşmada “Valilik görevi istenmez verilir. Devletimiz nasıl buraya bizi vali olarak gönderdiyse aynı şekilde de alabilir. Bu noktada bir kırgınlık bir üzgünlük en ufak bir şeyimiz olması mümkün değil. Devlet terbiyemize de yakışmaz. Görev adamıyız bize ne görev verirlerse de en iyi şekilde yapmayada gayret ederiz.” dedi.

Vali Kürklü: “Burdur’u, Burdurlularla birlikte yönetmeye gayret ettik”

Burdur’da iki yıllık Valilik görev süresince yaptığı çalışmaları da özetleyen Vali Kürklü, “2 yıl görev yaptım. İlk geldiğimde de söylemiştim. ‘Burdur’u Burdurlularla beraber yöneteceğiz’ diye. STK, belediyeler, kaymakamlıklar ve halkla beraber. Bunu yapmaya uygulamaya gayret ettim. Halkın içinde olmaya gayret ettik. Halkın valisi devletin valisi, devletin gülen yüzü olduğumuzu vatandaşa mümkün olduğunca ulaştırmaya çalıştık. Herkese eşit yaklaşmaya gayret ettik. Bu konuda da vicdanım rahat. Bu noktada da elimden geldiğince gayret ettim” şeklinde konuştu.

Basınla olan ilişkilerine de değinen Vali Kürklü, “Bu iki yıllık süre zarfında yerel basından büyük destek gördük. Bütün gezilerimizde bütün programlarımıza büyük destek gösterdiler. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Eleştirilerini çok güzel bir şekilde yaptılar. Takdir edilmesi gereken yerlerde takdir ettiler. Gayet objektif bir şekilde güzel çalışmalar yapıldı. Biz her zaman diyoruz. Yerel basın bizim gözümüz kulağımız. Ulaşamadığımız bazı noktalara arkadaşlar bir şekilde ulaşarak ne oluyor bitiyor bize aktarıyorlardı. Güzel bir diyalog kurmuştuk. Birliktelik ve beraberlik içerisinde dolu dolu bir iki yıl geçirdik” dedi.

Burdur’da görev yaptığı iki yıllık sürede üç önemli seçim geçirildiğini hatırlatan Vali Kürklü, “İmkanım oldukça köylere kadar inmeye çalıştım. Köylerimizin sıcak ilgi ve alakalarına mazhar olmaya çalıştık. Burdur insanı gerçekten çok kadirşinas. Kendilerine has kültürü ile devletine ve milletine son derece bağlı. Siz onlara bir adım atarsanız onlar size on adım atarak geliyor. Bunu bizzat yaşayarak gördüm. Burdur için güzel şeyler yapmaya gayret ettik. İkinci OSB’yi belli bir noktaya getirdik. Geldiğimde çeşitli toplantılar yaptık. Şuan 22 parselden 14 parseli verildi. Alt yapı işlemleri bitti. Bundan sonra üst yapı işlemleri başlayacak. Bunu bir bayrak yarışı olarak görüyoruz biz. Bizden önceki valimizden aldık belli bir noktaya kadar getirdik inşallah bundan sonraki valimiz bayrağı alıp daha ileri noktalara taşıyacaktır. Vali Hasan Kürklü olarak gidiyoruz ama vatandaş Hasan Kürklü olarak buralarda olacağız. Makamlar mevkiler gelip geçicidir önemli olan hoş bir sada bırabilmektir. Burdurluların kalbimdeki gönlümdeki yeri ayrıdır. Benim bir hakkım varsa helal ediyorum. Onların da hakkı varsa helal etsinler” ifadelerini kullandı.

Vali Hasan Kürklü konuşmasının ardından Cemiyet yönetimi ve gazetecilerle vedalaşarak ‘bundan sonrada görüşmeye devam edeceğiz’ dedi.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive