ÇevreManşetTurizmVali Hasan Şıldak’tan; SALDA GÖLÜ YATIRIMLARINA YAKIN TAKİP

2 sene ago

Son yıllarda Burdur’un en öne çıkan, marka değerlerinden biri olan ilimiz Yeşilova ilçesindeki doğa harikası Salda Gölü, bugünlerde yeni projeler ve ‘Millet Bahçesi’ ile ülke ve yerel gündemde yer almaya devam ediyor.

Geçtiğimiz Pazartesi günü Burdur mitinginde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yeni yatırımlar arasında saydığı Salda bölgesine ‘Millet Bahçesi’ vaadi medyada geniş yankı bulurken, Vali Hasan Şıldak da Salda ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyor. 19 Şubat 2019 Salı günü Salda Gölü ve çevresinde incelemelerde bulunan Vali Şıldak’ın, Burdur’un geleceğe dönük hedeflerinde, turizm vizyonunda Salda Gölü ve çevresi çok önemli yer tutuyor…

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Vali Şıldak’ın Salda temasları hakkında şu bilgileri kamuoyu ile paylaştı:

“İlimizin en önemli turizm değerlerinin başında gelen ve geçtiğimiz yıl 500 binin üzerinde kişinin ziyaret ettiği Salda Gölü çevresinde yapılacak çalışmalarla ilgili yoğun mesai harcayan, ayrı önem veren, Bakanlıklar nezdinde yürütülen çalışmaları yakından takip eden Vali Hasan Şıldak, Salı günü gerçekleşen ilgili kurum müdürlerinin de hazır bulunduğu çalışma ziyaretinde yerinde incelemelerde bulundu, yürütülen ve planlanan çalışmalarla ilgili kapsamlı bilgi aldı.

Valimiz, incelemeleri sırasında Beyaz Adalar olarak anılan bölge, Doğanbaba plajı, Tabiat Parkı alanı ve Belediye Halk Plajlarını ayrıca göl çevresinde planlanan Lavanta dikim alanlarını yerinde gördü.

İncelemeler sırasında Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Yeşilova Kaymakamı Abdulhamit Karaca, Doğa Koruma ve Milli Parkla Bölge Müdürü Rıza Kamil, Çevre ve Şehircilik İl Müdür V. Murat Alacatlı, İl Tarım ve Orman Müdür V. Oktay Darcan, İl Kültür ve Turizm Müdür V. Osman Koçibay, Orman İşletme Müdürü Celal Korkmaz, ilgili kurumların şube müdürleri ile Salda ve Doğanbaba Köyü muhtarları hazır bulundu.”

Kodlama : SadeMedia Interactive