ManşetVali Hasan Şıldak’tan, az sürede çok mesafe; YOĞUN HAFTA SONU MESAİSİ

2 sene ago

Üç hafta önce ilimizde Valilik görevine hızlı bir başlangıç yapan Vali Hasan Şıldak, hafta sonu performanslarıyla şaşırtıyor. Vali Şıldak, hafta sonu ziyaretleri, turları, inceleme gezileriyle Burdur’u tanıma, yürütülen çalışmaları, yatırımları yerinde görme anlamında kısa sürede epey mesafe aldı. Hafta sonu da sahada olan Vali Şıldak, pek çok yatırımı yerinde inceledi.

Hafta sonunu kamu kurumu yatırımlarını yerinde inceleyerek değerlendiren Vali Hasan Şıldak, geçtiğimiz Cumartesi sabah başladığı incelemelerine öğleden sonra kaldığı yerden devam etti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı yatırımlarını yerinde görerek incelemelerde bulunan Vali Hasan Şıldak, ayrıca Burdur Arkeoloji Müzesi, Doğa Tarihi Müzesi ve Bakibey Konağını gezerek Burdur’un tarihi mekanlarını görme fırsatı buldu.

Programının öğleden sonraki kısmında ilk olarak Askeriye Köyünde inşaatı bitme aşamasına gelen Engelsiz Yaşam Merkezini gezen Valimiz buraya geçmeden Sanayi Kavşağı üzerine yapılacak sokak tipi Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin yapılacağı arazide incelemelerde bulundu.  İncelemelerine Aile ve Sosyal İl Müdürlüğü hizmet binası inşaatını gezerek devam eden Vali Şıldak, hizmet binası tamamlandığında İl Müdürlüğünün yanı sıra Sosyal Hizmet Merkezi ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın da hizmet vereceği bina hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Vali Şıldak’a  incelemelerinde İl Müdür V. Hasan Güven eşlik ederek yatırımlar hakkında kendisine kapsamlı bilgilendirdi. Programının devamında Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulunan Vali Hasan Şıldak, inşaatın son durumuyla ilgili İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Özdemir ve yetkililerden bilgi aldı. Buradan Burdur Müzesi’ne geçerek, Müze Müdürü Hacı Ali Ekinci refakatinde Arkeoloji Müzesini gezen Vali Şıldak, programınnın son bölümünde İl Halk Kütüphanesi’nin yenilenen hizmet binasında incelemelerde bulundu. İncelemelerini Arkeoloji Müzesi’nin yanı sıra, Bakibey Konağı ve Doğa Tarihi Müzesi’ne yaptığı ziyaretlerle tamamlayan Vali Şıldak Burdur’un kültürel ve tarihi mirasını yakından tanıma ve görme fırsatı buldu.

Vali Hasan Şıldak 2. Organize Sanayi Bölgesi’ni ve İl Özel İdaresi Yatırımlarını yerinde inceledi

Vali Hasan Şıldak’ın yoğun hafta sonu mesaisi Pazar günü de aynı tempoyla devam etti. Vali Hasan Şıldak 2. Organize Sanayi Bölgesi’ni ve İl Özel İdaresi Yatırımlarını yerinde inceledi. İncelemelerine Burdur 2. Organize Sanayi Bölgesi ile başlayan Vali Şıldak, programının devamında İl Özel İdaresi Hizmet Binası inşaatı ve İl Özel İdaresi’nin 2018 yılı yatırım programı kapsamında devam eden ve tamamlanan alt yapı çalışmalarını yerinde görme fırsatı buldu.

İlk olarak 2. Organize Sanayi Bölgesini gezerek, bölgenin genel durumu, faaliyete başlayan firmalar ve planlanan yatırımlarla ilgili bilgiler alan Vali Hasan Şıldak’a incelemeleri sırasında 2. OSB Müdürü Bülent Arslanboğa eşlik etti.

Vali Hasan Şıldak programının devamında İl Özel İdaresi Yeni Hizmet Binası, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Kampüsü, İl Özel İdare Sosyal Tesisleri ve Hacılar Şantiyesini gezerek incelemelerde bulundu. Genel Sekreter Servet Olpak ve ilgili birim müdürlerinin eşlik ettiği Vali Hasan Şıldak Pazar programına 2018 yılı İl Özel İdaresi alt yapı yatırımlarını sahada inceleyerek devam etti. Yatırım programı kapsamında köy grup yollarında devam eden sıcak asfalt çalışmaları, Mürseller Köyü içme suyu şebeke çalışması, Tefenni Merkez ve Yuvalak Köyü’nde hizmete alınan kapalı sistem sulama tesisi ve Kozluca- Erikli Köyü arasında devam eden yol çalışmalarını yerinde gören Vali Hasan Şıldak, İl Özel İdaresi tesisleri ve yatırımlarla ilgili kapsamlı bilgiler aldı.

Kodlama : SadeMedia Interactive