GenelManşetSağlıkVALİ HASAN ŞILDAK’IN LİDERLİĞİNDE BURDUR’DA; Kamu’nun bütün kılcal damarları hareketlendi

2 sene ago

Hafta sonu Cumartesi günleri bile yoğun tempoda çalışan Vali Hasan Şıldak, geçtiğimiz Cumartesi günü de değerlendirme toplantıları gerçekleştirdi. Vali Şıldak ilimizdeki sağlık ve güvenlik hizmetlerini geniş bir şekilde ele aldı.

Vali Hasan Şıldak başkanlığında hafta sonu Sağlık ve Güvenlik Değerlendirme Toplantıları yapıldı

Burdur’da yürütülen Sağlık ve Güvenlik hizmetlerinin il düzeyinde en sağlıklı şekilde sunulmasını sağlamak, İl ve İlçe yönetimleri arasında koordinasyonu en üst seviyede gerçekleştirmek ve bu çerçevede tespit edilecek sorunlara çözümler üretmek amacıyla Vali Hasan Şıldak başkanlığında Sağlık ve Güvenlik başlıkları altında Cumartesi günü iki ayrı toplantı gerçekleşti.

Toplantılarda sorumlu Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, İl Sağlık Müdürü ve ilgili kurumların il ve ilçe yöneticileri hazır bulundu.

Cumartesi günü sabahtan düzenlenen Sağlık Değerlendirme Toplantısında İl genelinde sunulan sağlık hizmetleri, devam eden ve önümüzdeki yıllar itibariyle ihtiyaçlar dâhilinde yapılması planlanan yatırımlarla ilgili ayrıntılı olarak sunum yapıldı. Öğleden sonra gerçekleşen Güvenlik Değerlendirme toplantısında ise İl genelinde yürütülen genel asayiş ve güvenlik hizmetleri ele alındı. Her iki toplantıda yapılan sunumların ardından, yürütülen hizmetlerle ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak, değerlendirmelerde bulunuldu.

Vali Hasan Şıldak Sağlık Toplantısının başında yaptığı konuşmada; “sağlık ve güvenlikle ilgili konuları görüşmek üzere sorumlu vali yardımcılarımız, ilçe kaymakamlarımız ve sağlık ve güvenlikle ilgili yöneticilerimizin katılımıyla bugün iki ayrı toplantı gerçekleştireceğiz. Toplantılarımızın verimli geçmesini ve hayırlı sonuçlar vermesini temenni ediyorum. Aynı zamanda bu toplantılarımız yılsonu değerlendirme niteliği taşıyacaktır. Bu manada özellikle İlimizde, İlçelerimiz merkezli bir çalışma yürütelim istedik. Sağlıkla ilgili konuları birebir burada görüşerek, hem mevcut sağlık hizmetlerimizin ilçelerde ki yürütülüşü varsa tıkanıklar, sorunlar, yatırım planlamaları, yatırımlara ilişkin yürüyen hizmetler, personel durumları olmak üzere bütün bunları İlçelerimizin gözüyle de dinlemek istedik” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive