İlçeManşetVali Hasan Şıldak ilçelerde… Altınyayla turu; MİLLETLE BÜTÜNLEŞME

1 sene ago

Saha çalışmalarında ilçe, belde ve köy gezilerine büyük önem veren Vali Hasan Şıldak, 8 Mayıs 2019 Çarşamba günü  ilimize en uzak noktadaki Altınyayla (Dirmil) ilçesine çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Harika doğası, zengin Teke Yöresi kültürü, folklorik değerleri ile Burdur’un batısında öne çıkan yerlerden biri olan Altınyayla turunda Vali Şıldak vatandaşlarla buluştu.

Altınyayla programına Kaymakamlık ziyareti ile başlayan Vali Hasan Şıldak, Kaymakam Sedat Özdemir’den İlçe ile ilgili genel brifing aldı. Vali Şıldak Kaymakamlık ziyaretinin ardından Emniyet ve Jandarma birimlerini ziyaret ederek, güvenlik birimleri yetkililerinden İlçenin genel asayiş durumu ile ilgili bilgiler aldı. Vali Hasan Şıldak Altınyayla turuna köy ziyaretleri ile devam etti. Dirmil’e bağlı Ballık, Çatak, Çörten köylerine giden Vali Şıl- dak, vatandaşlarla bir araya geldi. Ziyaret ettiği köylerde vatandaşlarla sohbet eden köy halkının, muhtarların isteklerini yerinde dinleyen Vali Şıldak, iletilen talepleri, sorunları not aldı.

Vali Şıldak Altınyayla programının son bölümünde, eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte, Şehit ve Gazi Aileleri, Dirmilli vatandaşlar, ilçe yöneticileri ve muhtarlarla iftarda bir araya geldi. Vali Hasan Şıldak iftar buluşmasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“İlçelerimizi ziyaret ederek, vatandaşlarımızla bir arada olmaya özen gösteriyorum. Sizlerde bu davete icabet ederek katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Ramazan Ayı bolluğu ve bereketiyle, getirdiği huzur iklimiyle, hoşgörüyle, kardeşlikle, birlikle, bütünlükle bizleri bir araya getiriyor. İftar sofraları da bu bir araya gelişin, bu ortak ruha sahip oluşun büyük tezahür ettiği ortamlar. Bu güzel ortamlarda bugün ben ve eşim, aynı zamanda İl Jandarma Komutanımız, İl Emniyet Müdürümüzle aranızdayız. Sizleri tanımaktan, sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu tür kaynaşma ortamlarına, birlikte hareket etme şuuruna sahip olmaya özen gösteriyoruz. Çünkü bizler burada gördüğünüz tablo, İlçemizin yöneticileri burada, üzerinde titrediğimiz, çok kıymetli başta Şehit ve Gazi Ailelerimiz, yine diğer ailelerimiz olmak üzere bizimle bir arada. İlçemizin diğer kurum yöneticileri, muhtarlarımız, İl Genel Meclisi Üyelerimiz yani özetle bu mütevazi restoranda, bu bereketli ortamda bir araya geldik. Bize de ne mutlu ki, bu birlikteliğinize şahitlik ediyoruz.

Önemli olan devletle milletin kaynaşması. Biz buna büyük bir önem veriyoruz. Başta buna en çok Sayın Cumhurbaşkanımız önem veriyor. Biz de onun il ve ilçelerdeki temsilcileri olarak sürekli halkla içe içe vatandaşlarımızla bir arada olmaya özen gösteriyoruz. Bu bizim birinci vazifemizdir. Milletimizin en büyük özelliklerinden biri birlik olabilme, bütünlük içinde hareket edebilme, en zor günlerde bile kenetlenebilme şuuruna sahip olabilmesidir. Böyle sağduyulu, böyle zor zamanlarda bile en zorlukları aşmayı başarabilmiş milletin mensupları olarak bununla övünüyoruz. Her zaman baktığımızda da aslında Ülkemizin zor dönemleri oluyor. Şu anda da yine baktığımız zaman bir farklı versiyonla yine terörle uğraşıyoruz. Yine doğuda, Güneydoğu’da PKK ile mücadelemiz sürüyor. FETÖ’nün tahribatı sona ermiş değil. Bununla ilgili mücadele devam ediyor.

Bütün bunları aşabilmek için güçlü bir topluma ve inanmış bireylere sizler gibi kenetlenmiş insanlarımıza ihtiyaç var. Biz bunu sağlamaya çalışıyoruz. Toplumumuzun bütün kesimleriyle temas halinde ve dezavantajlı guruplardan oluşan insanlarımızı sürekli kucaklamak suretiyle hep bir arada olup, daha güçlü bir toplum, daha güçlü bir millet ve daha güçlü bir devlet için çalışıyoruz. Devlet milletin emrinde, millette devletine sadakatini ortaya koyarak, bunu hiç esirgemeden ortaya koyarak bu kenetlenmeyi sağlıyor. Ramazan Ayı da bu kenetlenmenin, bu bütünleşmenin aslında bir vesilesi oluyor.

Bugün Altınyayla programımız kapsamında, Kaymakamlığımızı ziyaret ettik. Emniyetimizi, jandarmamızı ziyaret ettik. Ballık, Çatak ve Çörten Köylerimizi ziyaret ettik ve insanlarımızla bir araya geldik. Bu akşamda sizlerle birlikteyiz.  Yani bizim şu anki yaşadığımız duyguyu tarif etmenin imkanı bile yok. Biz görevimizi bu şekilde yaptığımızı, sizlere uzandığımızı, sizlerle beraber olduğumuzu düşünüyoruz. Sizlerden de o enerjiyi karşılığı kat ve kat alıyoruz. Ne mutlu bize, ne mutlu size. Ben bugünün, bu güzel programların icra edilmesini sağlayan değerli Kaymakamımıza ve çalışma arkadaşlarına özellikle teşekkür ediyorum. Allah muhabbetinizi arttırsın. Birlik, dayanışma ve huzur ortamı oldukça hizmetlerde kat ve kat artarak gelir. Biz sizin emrinizdeyiz her zaman. Altınyayla’yı da çok seviyoruz. En önem verdiğimiz ilçe ve ilk Ramazan Ayı ziyaretimizi de buraya gerçekleştirmiş olduk. Kapımız her zaman açık. Bütün devlet kurumlarımız olarak, valiliklerimiz, kaymakamlıklarımız olarak ülke genelinde bu yolda ilerliyoruz. Hayırlı ramazanlar diliyorum.”

Düzenlenen iftar programına; Vali Hasan Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak olmak üzere, Kaymakam Sedat Özdemir ve eşi, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, Belediye Başkanı Ahmet Serttaş ve eşi, ilçe protokolü, Şehit ve Gazi aileleri, İl Genel Meclis Üyeleri, vatandaşlar, muhtarlar katıldı.

Kodlama : SadeMedia Interactive