Valiler Kararnamesi ile Balıkesir Valiliğine atanan Burdur Valisi Hasan Şıldak, 17 Haziran 2020 Çarşamba günü Burdur Valiliği’nde düzenlenen törenle Burdur’a veda etti.

22 Mayıs 2018 tarihinde Burdur’da göreve başlayan, 2 yıldır İlimizde görevini sürdüren ve 10 Haziran 2020 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Valiler kararnamesi ile Balıkesir Valiliğine atanan Vali Hasan Şıldak için Burdur Valiliğinde uğurlama töreni düzenlendi.

Uğurlama törenine 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı P. Albay Cenk Babürşah, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Kaymakamlar, daire müdürleri, STK temsilcileri, Muhtarlar, Valilik personeli, Şehit, Gazi yakınları, Engelli vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Törende konuşan Vali Şıldak; “Çok kıymetli çalışma arkadaşlarım, çok değerli vatandaşlarımız bugün bir Mayıs günü bir Ramazan Ayı gününde başladığımız Burdur Valiliği görevimizden bir Haziran günü Balıkesir Valiliği görevine doğru bir yolculuğa çıkmış bulunuyoruz. Buraya kadar gelip bizleri uğurlama nezaketini gösteren bütün haziruna çok teşekkür ediyorum. Allaha ısmarladık diyorum. Buradaki görev süremiz içinde Devletimizi ve Sayın Cumhurbaşkanımızı en iyi şekilde temsil etme gayreti içerisinde olduk. Ülkemizin 2023 hedeflerine doğru ilerlediği bir dönemde bu hedefleri Burdur’da en uygun şekilde, en iyi şekilde hayata geçirmeye, uygulamaya gayret gösterdik. Bu itibarla buradaki görevimizi vicdan huzuru ve içimizin rahatlığıyla alnımız açık, başımız dik bir şekilde yeni meslektaşımıza devrediyoruz. Ben yeni atanan Sayın Valimize de görevinin hayırlı olmasını temenni ediyor, Burdur’da ki görevi süresince üstün başarılar diliyorum.

Burdur’un gelişimi için çalıştık. Burdur’u daha üst seviyelere her açıdan, her yönden kapsamlı olarak gelişimini sağlamak üzere büyük bir çaba içerisinde olduk. Hep birlikte çalıştık. Kimseyi dışlamadan iş birliği ve uyum içerisinde çalışmalarımızı yürüttük ve kesinlikle hiçbir zaman ben demedik, biz dedik. Bir takım çalışması ortaya koyduk ve en önemlisi de sizden biri olarak bunları yapmaya gayret gösterdik. Sizden bir personel gibi, sizin aranızda sizin yanınızda. Sizden bir vatandaş gibi sizin aranızda sizin yanınızda olmaya ailecek gayret gösterdik. İtina ettiğimiz, üzerinde hassasiyetle durduğumuz en önemli husus buydu.. Sizden biri olmak. Bunu ne ölçüde başarabildiysek bizim için o başarıdır, mutluluk kaynağıdır. Burada bulunan bütün Kamu personelimize, Meslek odalarımıza, İlimizin değerli Protokol mensuplarına, kolluk birimlerimize, Muhtarlarımıza, İl Genel Meclisi üyelerimize, Şehit ve Gazi ailelerimize, Engelli vatandaşlarımıza, Bütün Burdur’a, Burdur’u temsil eden bütün temsilcilere Allaha ısmarladık diyoruz. Hakkınızı helal edin diyoruz. Burdur’un bizim gönlümüzdeki yeri daimidir, kalıcıdır ve Burdur’da ne yaptıysak gönülden yaptık. Gönülden Allaha ısmarladık diyoruz, Gönülden hakkınızı helal edin diyoruz. Çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Vali Hasan Şıldak, İl Müftüsü Enver Türkmen’in dua etmesinin ardından  törene katılanlarla vedalaşarak Burdur’dan ayrıldı.

-Muhammet Fatih Başcı