GündemManşetVali Hasan Şıldak; “Aynı apartman içinde de bayramlaşmayın” 

5 ay ago
Ramazan Bayramı kutlamalarına yönelik uyarılarını sürdüren Vali Hasan Şıldak, “aynı bina içinde yaşayan komşular arasında da herhangi bir bayram ziyareti olmaması gerekir” dedi.
Tüm yurtta olduğu gibi Burdur´da da bayram tedbirleri en üst seviyede tutuluyor. Burdur Valisi Hasan Şıldak´da bayram öncesi vatandaşları uyardı.
Vali Şıldak yaptığı açıklamada; “önümüzdeki bayram bizim geleneğimizde göreneğimizde bayramlaşma kültürü vardır fakat sokağa çıkma yasağı bun anlamda çok isabetli olmuştur. İnsanlarımız kesinlikle çok sınırlı şekilde tanınacak market, fırın gibi yerlere belli saatlerde gidip alışveriş yapma imkanını onlara sağlayacağız.
Şunu istirham ediyorum. vatandaşlarımız sadece ihtiyaçlarını gidermek için dışarıda bulunabilecekler. Bunu bahane ederek herhangi bir ev ziyareti, herhangi bir bayram ziyaretinde bulunmalarını kesinlikle istemiyoruz. B
u zaten mümkün değil yasaktır. bu nedenle aynı bina içinde bulunanlara da ben dikkat çekmek istiyorum. Aynı apartmanda, aynı binada yaşayan komşular arasında da herhangi bir bayram ziyareti olmaması gerekir. Evlerimizi, hanelerimizi, aile düzeyinde koruyalım, muhafaza edelim, izole bir vaziyette bu tedbirlere devam edelim.” çağırsında bulundu.
Kodlama : SadeMedia Interactive