GündemManşetSağlıkVali Hasan Kürklü’ye anlamlı ödül

6 sene ago

 Vali Hasan Kürklü İstanbul’da Avcılar Kaymakamı olarak görev yaptığı süre içerisinde Avcılar ilçesi’nde sigara ile mücadele konusunda yaptığı çalışmalardan dolayı “İnsanlığın Gerçek Dostları” ödülüne layık görüldü.

Türkiye Sigarayla Savaş Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak verilen “İnsanlığın Gerçek Dostları” ödül töreni için önceki günİstanbul’a giden Vali Hasan Kürklü, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen törende ödülünü Sigarayla Savaş Derneği Başkanı Dr. Mustafa Aydın ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’in elinden aldı.

2013 yılı içerisinde İstanbul Avcılar İlçesi’nde Kaymakam olarak çalıştığı dönemde kapalı alanlarda sigara içilmemesi konusunda 19.342 iş yerinin denetlemesi konusunda yaptığı çalışmaları ile ödüle layık görülen Vali Hasan Kürklü, sigaranın her geçen gün toplum sağlığını tehdit etmeye devam ettiğini ve bu sorunla mücadele konusunda Türkiye Sigarayla Savaş Derneği’ne destek vermeye devam edeceklerini söyledi.

  1. Kuruluş Yıldönümü’nü kutlayan Türkiye Sigarayla Savaş Derneği’nin organize ettiği törende Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Burdur Valisi Hasan Kürklü, Köşe Yazarı Ayşe Arman, Dünya Sağlık Örgütü(WHO) Türkiye Temsilcisi Tütün Kullanımı ile Mücadele Uzmanı Dr. Toker Ergüder, “Sigarayı Bırakmak İstiyorum” Film Yapımcısı İpek Sorak, ve “ Sigarayı Bırakmak İstiyorum” Film Terapist Oyuncusu Emre Üstünçar “İnsanlığın Gerçek Dostları” ödülünü alırken, Ankara Üniversitesi Rektörü Erkan İbiş, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk, Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Antalya Temsilcisi Gürsel Yurtbahar, Sanatçı Zeliha Sunal ve Arkas Holding Dış Hesaplar Uzman Yardımcısı Yasemin Canbek te Teşekkür Ödülüne layık bulundu.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun ödülünü ise İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Selami Albayrak aldı.

Kodlama : SadeMedia Interactive