GenelVali Hasan Kürklü; Halkın içinde

5 sene ago

Vali Hasan Kürklü, ilimizde düzenlediği köy gezilerinde vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Köy gezileri ile halkın nabzını tutan, sorunları yerinde görerek, çözüme ulaştırmayı amaçlayan Vali Kürklü, devlet-millet bütünleşmesini sağlıyor.

Günümüz dünyasında ülkemizde modern kamu yönetimi anlayışında artık ‘masa başı idarecilik’ yerine, sürekli halkın içinde olan, halkın sorunlarıyla yakından ilgilenen bir yönetici modeli, bu tip bir profil hakim. Vali Kürklü’de samimi yaklaşımları, köylerde insanlarla kurduğu diyaloglarla, devletin gülen yüzünü sergiliyor. Vali Kürklü köylerde kadınlarla, yaşlı vatandaşlarla ve çocuklarla yakından ilgileniyor.

Geçtiğimiz Perşembe günü ilimiz merkeze bağlı Akyayla, Cuma günü de Yarıköy’e giden Vali Kürklü’nün temasları yine samimi görüntülere sahne oldu.

Akyayla köyüne ziyaret

Köy sakinlerinin daveti üzerine Akyayla (Halebi) köyüne ziyarette bulunan Vali Hasan Kürklü, vatandaşlar ile biraraya geldi. Vali Kürklü’nün Akyayla ziyaretine; Vali Yardımcısı Bülent Uygur, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fırat Erkal, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, İl Mahalli İdareler Müdürü Fevzi Ertekin, İlim Yayma Cemiyeti Burdur Şube Başkanı Suat Can ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden emekli Prof. Dr. İsmail Karaçam katıldı.

Vali Hasan Kürklü ve beraberindeki heyet ilk olarak yapımı yeni biten Yeni Cami’yi ziyaret etti. 2010 yılında yapımına başlanan ve 2015 Ağustos ayı itibariyle bitmiş olan Yeni Cami’ye incelemelerde bulunan Vali Kürklü, İl Müftüsü Bayrak’tan Cami’nin yapım süreci hakkında bilgi aldı. Çevre köylerdeki hayırsever vatandaşların ve Köylere Hizmet Götürme Birliğinin katkılarıyla yapılan Yeni Cami’de ikindi namazını kılan Vali Kürklü, namaz sonrası köy sakinleri ile bir süre sohbet etti.

Vali Kürklü’den Yarıköy’e ziyaret

Vali Hasan Kürklü, önceki gün de Yarıköy’ü ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Yarıköy’e ziyaret gerçekleştiren Vali Hasan Kürklü’ye, Vali Yardımcısı Bülent Uygur, İl Jandarma Komutanı J. Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fırat Erkal, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Kalkan, İlim Yayma Cemiyeti Burdur Şube Başkanı Suat Can eşlik etti.

Köy ziyaretinde ilk olarak vatandaşlar ile Yarıköy Camii’nde cuma namazını kılan Vali Kürklü, namaz sonrası köy sakinleri ile bir araya geldi. Vatandaşlar ile sohbet eden Vali Kürklü, isteklerinin olup olmadığını sordu. Köy halkının isteklerini ve sıkıntılarını dinleyen Vali Kürklü, sıkıntılarının en kısa zamanda imkanlar dahilinde giderileceğini kaydederek ilgili kurum amirlerine talimat verdi.

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive