9 Haziran 2020 tarihli kararname ile Erzincan Valisi iken Burdur Valiliği görevine atanan, 18 Haziran’da Burdur’da Valilik görevine başlayan Vali Ali Arslantaş, geride bıraktığımız Kurban Bayramı sonrası mesai gününe hızlı bir başlangıç yaptı.

Dün sabah saatlerinden itibaren ilimizdeki sivil toplum kuruluşları ile dernekleri ziyaret eden Vali Arslantaş, başkanlara ve yöneticileri ile sohbet etti, görüş alış-verişinde bulundu.

Vali Arslantaş’ın dün bayram sonrası gerçekleştirdiği ziyaret turları, Vali Arslantaş’ın Burdur’u, kentin dinamiklerini daha yakından tanıması için de bir fırsat oldu.

Vali Arslantaş’ın ziyaret ettiği yerlerden biri de Burdur’daki gazetecilerin örgütlü gücü Burdur Gazeteciler Cemiyeti (BGC) oldu. Vali Arslantaş, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel ve yönetum kurulu üyeleri ile yaptığı görüşmede, başta spor dünyasında güncel gelişmeler olmak üzere, Burdur’da basının karşılaştığı zorluklar ve Burdur ekonomisi hakkında samimi ortamda sohbet etti.

Vali Arslantaş, Gazeteciler Cemiyeti’nin yanı sıra dün Ziraat Odası, Muharip Gaziler Derneği, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi, Ticaret Borsası, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Burdur Birliği’ni ziyaret etti.

Valilikten yapılan açıklama şöyle; “Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, Kurban Bayramı tatili dönüşü ilk mesai gününde bir dizi ziyarette bulundu.

 İade-i ziyaretlere devam eden Vali Arslantaş, bu kapsamda Ziraat Odası, Gazeteciler Cemiyeti, Muharip Gaziler Derneği, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Ticaret Borsası, Damızlık Koyun – Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine ziyarette bulundu.

 İlk olarak Ziraat Odasına ziyarette bulunan Vali Arslantaş, Oda Başkanı Kemal Kubilay ve yönetimi ile bir süre görüşerek sohbet etti. Oda olarak yürüttükleri çalışmalar ve verilen hizmetler ile ilgili Vali Arslantaş’a bilgi veren Başkan Kubilay, ziyareti dolayısıyla kendisine teşekkür etti.

 Ziyaretlerine Gazeteciler Cemiyeti ile devam eden Vali Arslantaş, Başkan Kürşat Tuncel ve yönetimi ile bir süre görüştükten sonra, Muharip Gaziler Derneğine geçti. Bir süre sohbet ettiği Başkan Hasan Okyar ve yönetiminden İlimizde ki Gaziler ve dernek olarak yürüttükleri faaliyetlerle ilgili bilgi alan Vali Arslantaş, Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimizin Ailelerinin her zaman yanlarında olmaya devam edeceklerini söyledi.

 Gaziler Derneği ziyareti sonrası Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifini ziyaret eden Vali Arslantaş, Başkan Recep Kalkan ve oda yönetiminde yer alan esnaflarla bir araya geldi. Bu ziyaretin ardından Ticaret Borsasına geçen Vali Arslantaş, Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp ve yönetimini ziyaret etti. Başkan Gündüzalp ziyaret sırasında Borsa’nın faaliyetleri ve projeleri hakkında Vali Arslantaş’la bilgiler paylaştı.

 Ziyaretlerini yetiştirici birlikleri ile sürdüren Vali Arslantaş, Damızlık Koyun – Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Yıldız ile Damızlık Sığır yetiştiricileri Merkez ve Burdur Birlik Başkanı Kamil Özcan ve yönetimlerini ziyaret etti.

 Vali Arslantaş, her iki birliği ziyareti sırasında birlikler tarafından Çiftçilerimize yönelik verilen hizmetler ve İlimiz genelindeki kayıtlı damızlık küçükbaş ve büyükbaş hayvan varlığı ile ilgili bilgiler aldı.”