9 Haziran 2020 Valiler kararnamesi ile Erzincan Valisiyken Burdur Valiliği görevine atanan, 18 Haziran 2020 tarihinde de ilimize gelerek iş başı yapan Vali Ali Arslantaş saha çalışmalarına hızlı başladı.

26 HaziranCuma günü Aziziye Köyüne giden Vali Arslantaş, hafta sonu mesaisini (27 Haziran 2020 Cumartesi) Yeşilova İlçe ziyaretine ayırdı. 

Yeşilova İlçesine ziyarette bulunan Burdur Valisi Ali Arslantaş, Kaymakamlıkta aldığı brifingin ardından Salda Gölü çevresinde yerinde incelemede bulundu.

Burdur Valiliği’nden Vali Arslantaş’ın Yeşilova gezisi hakkında şu açıklama yapıldı: “Burdur Valisi Ali Arslantaş, eşsiz doğal güzelliği ile yeşil ile mavinin iç içe olduğu Salda Gölü ünlü Yeşilova İlçesine ziyarette bulundu.

Göreve başlayışının ardından ilk İlçe ziyaretini Yeşilova’ya gerçekleştiren Vali Arslantaş, Kaymakam Abdulhamit Karaca’dan İlçe hakkında kapsamlı brifing aldı.
Kaymakamlık ziyareti ile başladığı İlçe programında Vali Arslantaş’a Milletvekililleri Sayın Bayram Özçelik ve Sayın Yasin Uğur eşlik ederken, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, DKMP Bölge Müdür V. Osman Yöntem, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Murat Alaçatlı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç,  Orman İşletme Müdürü Sefa Karataş ziyaret süresince hazır bulundular.
Yeşilova İlçesini yakından tanıma adına Kaymakam Karaca’dan kapsamlı bir brifing alan Vali Arslantaş, İlçede ve bağlı köylerde  devam eden ve planlanan kamu yatırımları başta olmak üzere, KÖYDES ve İl Özel İdaresi tarafından  İlçede yürütülen çalışmalar ile ilçenin genel ekonomik yapısı, eğitim, sağlık, tarım ve hayvancılık, turizm, genel asayiş durumuyla ilgili bilgi aldıktan sonra, Salda Gölü çevresinde yerinde incelemede bulundu.
İlçe programına Salda Gölü çevresinde incelemede bulunarak devam eden Vali Arslantaş, Ülkemizin en temiz aynı zamanda en berrak göllerinden biri olan, eşsiz turkuazın tonlarıyla, Beyaz kumlarıyla ziyaretçilerine görsel şölen sunan Salda Gölü hakkında bilgi aldı.
Kaymakam Karaca ve ilgili kurum müdürlerinden sorumluluk alanlarında yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Arslantaş, Halk plajı, tabiat parkı, beyaz adalar başta olmak üzere Salda Gölü çevresini gezerek, yürütülen çalışmaları yerinde gördü.”