Burdur Valiliği görevine başladığı günden bu yana yaklaşık iki aydır Burdur Gölü ile gelişmeleri yakından takip eden Vali Ali Arslantaş, önceki gün Burdur Gölü hakkında kapsamlı, teknik bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Burdur’daki ziyaretlerinde, yapmış olduğu sohbetlerde Burdur Gölü’ne sıkça değinen, göl’deki çekilme tehlikesinden sıkça bahseden, başta kıyı kenar çizgisi olmak üzere, göl ile ilgili koruma kararlarına da atıfda bulunan Vali Arslantaş, Burdur Gölü ile ilgili çalışmalarına hız verdi.

Burdur Valisi Ali Arslantaş başkanlığında, DSİ Genel Müdür Yardımcısı Murat Dağdeviren ve Tarım ve Orman Bakanlığı heyetinin  katılımıyla Burdur Gölü Toplantısı yapıldı.

Toplantıya Vali Arslantaş ve Genel Müdür Yardımcısı Dağdeviren’in yanı sıra Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, Tarım ve Orman Bakanlığından DSİ Genel Müdürlüğü Etüt Plan Tahsisler Daire Başkan Yardımcıları Dr. Erhan Demir ve Murat Ali Hatipoğlu, DSİ Isparta 18. Bölge Müdürü Rahmi Şahin, DSİ 18. Bölgeden Şube Müdürleri Hülya Çakır, Himmet Karğı ve DSİ Burdur 182. Şube Müdürü Ali Kılcı katıldı.

Vali Arslantaş’ın,  Burdur Gölü Havzası ve gölde yaşanan çekilmeyle ilgili DSİ yöneticilerinden kapsamlı bilgi aldığı toplantıda, DSİ tarafından Burdur Gölü’nün su kotunun tekrar belirlenmesi çalışmaları değerlendirildi.