EkonomiGündemManşetVali Arslantaş’tan Burdur ekonomisine dair önemli tespit ve görüşler

3 ay ago

Burdur’da 1 ay önce Valilik görevine başlayan Ali Arslantaş, başkanlık ettiği  2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulu Toplantısı ile, katıldığı Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Meclis Toplantısında, Burdur ekonomisine dair önemli tespitlerde bulundu, görüş ve önerilerini dile getirdi.

Yine ‘ortak akıl, birlik-beraberlik’ vurguları yapan Vali Arslantaş, ilerleyen süreçte Burdur ekonomisini geliştirmek ve mevcut sektörel sorunlara çözüm bulmak adına Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ile beraber koordineli çalışmalar yapacaklarını, bunun için kapsamlı bir yol haritasının oluşturulacağını söyleyerek, özellikle tarım hayvancılık alanında süt ve süt ürünleri ile turizm başta olmak üzere birçok alanda ilimizi daha da iyi noktalara taşımak için birlik beraberlik içerisinde çalışmalar yürüteceklerini vurguladı.

Burdur Valiliği’nden konuyla ilgili açıklama şöyle; “Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, Burdur 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulu Toplantılarına Başkanlık etti.

Vali Arslantaş, 2. OSB toplantılarının ardından Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Meclis Toplantısına katılarak, BUTSO meclis üyeleri ile bir araya geldi.

2. OSB Bölge  Müdürü Bülent Arslanboğa tarafından bölgenin genel durumu ve yürütülen çalışmalarla ilgili genel bilgilendirme sunumu yapılan OSB toplantılarında, yapılan sunumun ardından gündemde yer alan maddelerin görüşülerek karara bağlanmasının ardından toplantılar sona erdi.

 

Vali Arslantaş, 2. OSB toplantılarının ardından Ticaret ve Sanayi Odası Meclis toplantısına katıldı.

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, Meclis Başkanı Ömer Çeliker ve meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, ilk olarak odanın faaliyetleri hakkında Başkan Keyik tarafından sunum yapıldı.

“Oda çalışmalarının yanı sıra Burdur’un ekonomik yapısını da içeren sunumun ardından, Vali Arslantaş BUTSO Meclis Üyelerine hitap etti.

İlerleyen süreçte Burdur Ekonomisini geliştirmek ve mevcut sektörel sorunlara çözüm bulmak adına Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ile beraber koordineli çalışmalar yapacaklarını vurgulayan Vali Arslantaş, bunun için kapsamlı bir yol haritasının oluşturulacağını söyleyerek, özellikle tarım hayvancılık alanında süt ve süt ürünleri ile Turizm başta olmak üzere bir çok alanda İlimizi daha da iyi noktalara taşımak için birlik beraberlik içerisinde çalışmalar yürüteceklerini vurguladı.”

Kodlama : SadeMedia Interactive