Bucak İlçesinde bir dizi ziyarette bulunan Vali Arslantaş, Bucak Belediyesini ziyaret etti, bu ziyaretin ardından “Özel Çocuklar ve Kimsesiz Yaşlılar İçin Elele Vakfı” tarafından yapılan Huzur Bahçesini ziyarette bulunarak, günün anısına zeytin fidanı dikti.

İlk olarak Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal’ı ziyaret eden Vali Arslantaş, Bucak Belediyesinin kuruluşunun 95. yıldönümünü kutladı.

Bugüne kadar hizmet etmiş belediye başkanlarını, meclis üyelerini,  Bucak Halkına hizmet götüren diğer tüm çalışanları kutlayan Vali Arslantaş, vefat edenlerini rahmetle anarken, hayatta olanlara da sağlıklı, mutlu yarınlar diledi.

Vali Arslantaş, Belediye ziyaretinin ardından,  Milletvekili Yasin Uğur, Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu ve  Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal ile birlikte, El Ele Vakfı Bucak Şubesi Huzur Bahçesine geçti.

Avrupa El Ele Engellilere ve Yaşlılara Yardım Vakfı Genel Başkanı Cengiz Hocazade ve Bucak Şube Başkanı Nilgün Akşen ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Vali Arslantaş, Bahçeyi gezerek  zeytin fidanı dikti.

Oluşturdukları Huzur Bahçesi hakkında bilgiler paylaşan El Ele Vakfı yöneticileri çeşitli sebzelerin ve meyve ağaçları yetiştirdikleri alanın yanı sıra,  özel çocukların ve kimsesiz yaşlılar için 8 bin metre karelik alana yapacakları kütüphane, el sanatı atölyeleri, spor aktivite alanları hakkında bilgi verdi.

Yetişen meyve ve sebzeleri ücretsiz olarak özel çocuklara ve kimsesiz yaşlılara dağıtacaklarını dile getiren Vakıf Başkanı Hocazade, el sanatı atölyelerinde verilen kurslara öğrenciler, anneleri ile birlikte katılacaklarını dile getirdi.

Vali Arslantaş yaptıkları ve yapacakları hizmetlerden dolayı vakıf yönetimine ve hayırseverlere teşekkür etti.

Vali Arslantaş, Bucak ziyareti ile ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada;  “1926 Yılının 30 Mayıs günü malumlarınız olduğu üzere Bucak Belediyemiz kurulmuş. 30 Mayıs hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu güne denk geldiği için iki gün önce 28 Mayıs’ta Belediyemizin doğum gününü kutlamaya hem yaptığı çalışmalar hakkında bilgi almaya, Bucaklı hemşehrilerimizin mahalli müşterek hizmetleri alma noktasında belediye ile ilişkilerini hizmetten faydalanmalarını yerinde görmeye, belediyemizi ziyarete geldik. Hem bu vesile ile 1926 yılından bugüne kadar belediyemizde başkanlık yapan belediye meclis üyeliği yapan, memurluk yapan, işçilik yapan ve hemşehrilerimize hizmet üreten tüm belediye mensuplarının vefat edenlerine Allah’tan rahmet diliyorum. Hayatta olanlarına sağlıklı, huzurlu ömürler diliyorum. Akabinde Sayın Vekilim ile Kaymakamım ile Belediye Başkanım ile birlikte El Ele Vakfı’nın Bucak’taki faaliyetlerini zaten biliyorduk. Burdur’daki faaliyetlerini biliyorduk. Burada bir özel çocuklarımız için hazırladıkları bahçe olduğundan haberdardık. Yerinde görmek istedik. Yaptıkları çalışmalardan ötürü Cengiz Başkanı, Havva Başkanı Nilgün Başkanı tebrik ediyorum. Teşekkür ediyorum onlara. Özel çocuklarımıza göstermiş olduğu desteklerden ötürü. Şimdi de onlarla vakfın ve derneğin çalışmaları hakkında bir kültür alışverişinde bulunacağız. Teşekkür ederim” dedi.