Burdur Valisi Ali Arslantaş, Bucak İlçesi’nde köy ziyaretlerinde bulundu.

Gündoğdu, Avdancık, Kuyubaşı, Uğurlu köylerinde vatandaşlarla bir araya gelen Vali Arslantaş, köy halkının talep ve isteklerini dinledi.

Ziyaretler sırasında dört grup köyünü kapsayan maliyeti 4 milyon 579 bin olan içme suyu isale ve terfi hattı projesinin tamamlanma aşamasına geldiği müjdesini paylaşan Vali Arslantaş, yaşanan kuraklıklar nedeniyle su sorunu yaşayan köylerin sıkıntılarını İl Özel İdaresi olarak belirlenen program dahilinde en kısa sürede gidermeye devam edeceklerini vurguladı.

2021 çalışma planı kapsamında köylerin ihtiyacı olan temel altyapı hizmetlerinin tamamlanmasına yönelik yürütülen çalışmalara aralıksız devam edildiğini vurgulayan Vali Arslantaş, başta içme suyu olmak üzere, vahşi sulama yapılan köylerde kapalı sisteme geçilmesine yönelik Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından çalışmalar yürütüldüğünü ifade etti.

Bu kapsamda yapılan önemli projelerden biri olan Bucak İlçesine bağlı Avdancık, Gündoğdu, Kuyubaşı ve Uğurlu grup Köylerini kapsayan  içmesuyu isale ve terfi hattı projesi inşaatının % 80’ninin tamamlandığını belirten Vali Arslantaş, bugün itibariyle proje dahilindeki isale ve terfi hatlarındaki toplam 33.824 mt’lik hatların 28.324 mt’lik kısmının kazı ve boru işçiliklerinin bittiğini vurguladı.

Ziyaret ettiği tüm köylerde, talep ve sorunlarını dile getirmek isteyen vatandaşlara söz veren Vali Arslantaş, dile getirilen konuları not aldı, bazı konularda beraberinde yer alan kurum müdürlerine yerinde talimat vererek taleplerin değerlendirilmesini istedi.

Vali Arslantaş’a köy ziyaretleri sırasında Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur, Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ve ilgili kurum müdürleri eşlik etti.