Burdur Valisi Ali Arslantaş, geçtiğimiz haftalarda kendilerini ziyaret eden Burdur Ticaret Borsası Yönetim ve Meclis Üyelerine iade-i ziyarette bulundu.

Vali Ali Arslantaş’ın ziyaretinde, Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, Yönetim Kurulu Üyesi Niyazi Boz, Meclis Başkan Yardımcısı Nihat Eren, Meclis Üyeleri Arif Çakır ve Süleyman Candan hazır bulundu.

İade-i ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, Vali Arslantaş’a Ticaret Borsası’nın faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi vererek, “Ticaret Borsası yönetimi olarak önceliğimiz, üyelerimizden gelen taleplere en hızlı şekilde cevap verebilmek. Pandemiden dolayı tarım sektörü de ciddi şekilde etkilendi. Bu süreçte üyelerimizden gelen sorunları hızlı bir şekilde üst birliğimiz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımıza ve Tarım ve Orman Bakanımıza video konferans yöntemiyle aktardık. Taleplerimiz birçoğu çözüldü, diğerlerinin ise sonucunu bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Doğal ve tarihi zenginlikleri ile Göller Bölgesinin büyüleyici şehri Burdur’da görev yapmaktan onur duyduğunu belirten Vali Ali Arslantaş ise “Burdur, ürün çeşitliliği çok fazla olan, stratejik konumu gereği önemli bir ilimiz. Verimli topraklarının yanı sıra çalışan ve üreten insanlara sahip. Bundan dolayı, sahip olduğumuz kaynakları en iyi şekilde kullanmamız ve değerlendirmemiz gerek” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından, Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp, Vali Arslantaş’a anmalık takdim etti.