Burdur Valisi Ali Arslantaş, “Aşı şu anda bütün dünyada Dünya Sağlık Örgütünce de kabul edilen salgınla mücadelede tek ve en etkili yöntem. Aşılarımızı olalım. Kendi sağlığımız için, çocuklarımızın sağlığı için, birlikte yaşamı paylaştığımız dostumuzun, ahbabımızın, akranımızın, komşumuzun sağlığı için aşılarımızı olalım.” dedi.

Vali Ali Arslantaş, geçtiğimiz Pazartesi akşamı Kanal 15 televizyon kanalında Sergül Canıgür’ün sunduğu ‘Arka Pencere’ programına konuk oldu. Vali Arslantaş, Burdur’da aşılamalar hakkında bilgiler verirken aşı olmayan vatandaşlara aşı çağrısında bulundu.

Burdur’daki aşılama çalışmaları hakkında konuşan Vali Ali Arslantaş şunları söyledi; “Bizim aşı olması gereken 220 bin vatandaşımız var. Bunlardan 201 bini birinci doz aşılarını oldu. Yani 19 bin kişi hala birinci doz aşısını olmadı. 190 bin kişi ikinci doz aşısını oldu. 62 bin kişide üçüncü doz aşısını oldu. Ben aşısını henüz yaptırmayan 19 bin vatandaşımıza sesleniyorum. Sağlık teşkilatımız, aşılama ekiplerimiz bulunduğunuz yer her neresiyse orada aşılarınızı yapacaklar. Birinci doz aşısını olmuş ama ikinci doz aşısını olmamış 11 bin vatandaşımız var. Onlara da bir an önce ikinci doz aşılarını olmalarını diliyorum. İkinci doz aşısını olan vatandaşlarımızın üçüncü doz aşılarını olmalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Daha sağlıklı, daha rahat, daha müreffeh yarınlarda beraber olmak için, toplum sağlığımız için, çocuklarımız için, geleceğimiz için ihmalkâr davranmayalım lütfen.”

Muhammet Fatih Başcı