Burdur Valisi Ali Arslantaş, 11 Şubat 112 Günü dolayısıyla ziyarette bulunan 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Mehmet Saraoğlu ve beraberinde yer alan personeli kabul etti.

Vatandaşlara yönelik tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri ile “112” Acil Çağrı hizmeti bilincinin oluşması, toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla 2009 yılından bu yana kutlanan “112 Günü” dolayısıyla Vali Arslantaş’a ziyaret gerçekleştiren heyet, İlimizde yürütülen 112 Çağrı Hizmetleri ve 112 günü dolayısıyla yapılacak etkinliklerle ilgili kendisine bilgi verdiler.

Ziyaretleri dolayısıyla heyete teşekkür eden Vali Arslantaş, Acil Çağrı hizmeti veren bütün kurum çalışanlarının “112 Günü’nü” kutladı. 

İçişleri Bakanlığı tarafından 2005 yılında başlatılan ve İlimizde de 2013 yılından itibaren uygulanmaya başlanan “112 Acil Çağrı Merkezi Projesi” kapsamında Acil Çağrı Hizmetlerinin “112” numarası altında tek numarada birleştirildiğini belirten Vali Arslantaş, acil durumlar için kullanılması gereken bu hizmeti, vatandaşlarımızın gereksiz çağrılarla meşgul etmemeleri gerektiğini vurguladı.

Bazı acil durumlarda dakikaların, hatta saniyelerin çok önemli olduğunu belirten Vali Arslantaş, vatandaşlarımızdan isteğimiz yanlışlıkla aramalar, asılsız aramalar, bilgi alma amaçlı aramalar gibi 112’yi gereksiz arayarak yürütülen hizmeti aksatmamalarını istedi.