Vali Ali Arslantaş, Denizli sınırlarında başlayarak rüzgarın da etkisiyle Yeşilova ilçesine bağlı Doğanbaba Köyü sınırlarına kadar yayılan yangın bölgesinde incelemede bulundu.

Dün Denizli’nin Çardak ilçesine bağlı Hayriye Mahallesi’nde ormanlık alanda başlayan yangın, İlimiz Yeşilova ilçesine bağlı Doğanbaba Köyü sınırlarına kadar sıçradı.

Gece saatlerinde kontrol altına alınan ve sabah saatleri itibariyle soğutma çalışmalarına devam edilen yangın bölgesinde yerinde incelemede bulunan Vali Arslantaş, yetkililerden son durumlu ilgili bilgi aldı.

Büyük bölümü yangının başladığı Denizli ilinde olmak üzere yaklaşık 25 hektar alanın etkilendiği yangına, Denizli ve Burdur çevresindeki ekipler tarafından müdahale edildi.

Bölgeden çok sayıda arasöz, ilk müdahale aracı, tanker, iş makinaları ve  7 helikopter ile müdahale edilen yangının söndürme çalışmalarına, görevli personelin yanı sıra bölge halkı destek verdi.

Vali Arslantaş inceleme sırasında yaptığı değerlendirmede; yangının söndürülmesi sürecinde görev alan bütün personele teşekkür ederek, bölge halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yangının yerleşim alanlarına sıçramadan kontrol altına alınmasının sevindirici olduğunu belirten Vali Arslantaş, söndürme çalışmalarına destek veren duyarlı bölge halkına da teşekkür etti.

Özellikle son günlerde mevsim normallerinin çok çok üstünde seyreden sıcaklıklara dikkat çeken Vali Arslantaş, yangınlar konusunda vatandaşlarımızın her zamankinden daha duyarlı olmalarını istedi.

Vali Arslantaş’a incelemeleri sırasında Yeşilova Kaymakam V. Mustafa Caner Culukar, Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, Orman İşletme Müdürü Sefa Karataş eşlik ettiler.