GündemManşetVALİ ARSLANTAŞ, VATANDAŞLAR VE PROTOKOLLE BAYRAMLAŞTI

3 ay ago

Burdur Valisi Ali Arslantaş, Ulu Cami’de kıldığı Bayram Namazı’nın ardından vatandaşlarla bayramlaştı, sonrasında Mısırlılar Evi’nde yapılan ptotokol Bayramlaşmasına katıldı.

Pandemi tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye uygun olarak eda edilen Bayram Namazı sonrası halkla Bayramlaşan Vali Arslantaş, buradan Mısırlılar Evine geçerek protokolle bir araya geldi.

Vali Arslantaş burada yaptığı konuşmada, “hepimizin temennisi gelecek bayramlarda, yine eski bayramlarda olduğu gibi kucaklaştığımız ortamlara kavuşmaktır.

Öngörümüz bu şekilde ama bunu sağlamak da bizim elimizde. Başta temizlik, maske sosyal mesafe olmak üzere, bütün bunların bir tercih değil zorunluluk olduğunu bilerek,  bu kurallara uyarsak, salgınla mücadelede başarılı olarak gelecek bayramlar için geçmişi yad edeceğimiz bayramları yaşayabileceğimizi görüyoruz.

Bu vesileyle ben hepinizin,  aileleriniz ile birlikte bayramlarını tebrik ediyorum. Büyüklerimize selamlarımızı,  hürmetlerimizi iletiyor, ellerinden öpüyorum. Küçüklerimizin gözlerinden öpüp bayramlarını tebrik ediyorum.

Pandemi dolayısıyla bugün her zamankinden farklı bir Bayramlaşma gerçekleştiriyoruz. Ne huzurevine, ne de çocuk sevgi evlerine, nede bir başka yere gitmiyoruz. Hani mahşerde anne çocuğundan kaçacakmış diyorlar ya, bende annemden uzak duruyorum, bunu dünyada yaşamış olduk. Annenin çocuktan uzaklaşmasının ne demek olduğunu, bu süreçte gördük.

Allah bize bu belayı def etmeyi nasip etsin. Tekrar hepinizin bayramını tebrik ediyor, sizleri sevgi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.” dedi.

Bayramlaşmaya Milletvekili  Bayram Özçelik,  Milletvekili  Yasin UĞUR, Garnizon ve 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı P. Alb. Cenk Babürşah,  Belediye Başkan V. Arif Pak, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri  Asım Ertilav, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ve Kurum Müdürleri katıldı.

Kodlama : SadeMedia Interactive