GündemManşetVALİ ARSLANTAŞ, “ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ BU TOPRAKLARIN TAPU BELGELERİDİR”

1 ay ago

Burdur’da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e gazi unvanı ve mareşal rütbesi verilmesinin 99’uncu yıl dönümü ve 19 Eylül Gaziler Günü, koronavirüs pandemisi nedeniyle katılımın sınırlı tutulduğu törenle kutlandı.

Törene başta Vali Arslantaş olmak üzere AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik,  CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Garnizon Komutanı P. Albay Mehmet Fatih Ören, Belediye Başkanı Yardımcısı Hasan Duygulu, Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Baro Başkanı Ramazan Gedik, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, il müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Çekenk Sunma Töreni ile başlayan programda, Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören sona erdi.

Törenin ardından Vali Arslantaş beraberinde yer alan protokolle birlikte, Muharip Gaziler Derneğine ziyarette bulundular.

Gaziler Derneği Başkanı Hasan Okyar’ın şahsında bütün Gazilerin onur gününü kutlayan Vali Arslantaş ziyareti sırasında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“Gazilerimizinde hepimizin olduğu gibi, önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Sakarya Savaşı’ndan sonra Atatürk’e gazilik unvanının verildiği bu anlamlı günde gazilerimizi ziyaret ediyoruz. Nasil ki Şehitlerimiz, bu toprakların bizim olduğuna dair toprağa koyduğunuz mühürlerimiz, toprağa koyduğumuz tapu belgelerimiz ise, Gazilerimizde bu memleketin Türk Milletine ait olduğuna dair yürüyen ayaklı tapularıdır. Ben hepsini  şükranla selamlıyorum. Bu millet, bu memleket, bu ülke için canlarından,  kanlarından verdikleri için onları sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Hayatta olanlarına evlatlarıyla,  çocuklarıyla,  sağlıklı sıhhatli uzun ömürler diliyor, vefat  edenlerini rahmetle anıyorum.” dedi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive