Burdur Valisi Ali Arslantaş, Burdur ve İlçelerini daha yakından tanımak için gerçekleştirdiği ziyaretlere devam ediyor. Bu kapsamda İlçe ziyaretlerini sürdüren Vali Arslantaş, bugün Bucak ve Ağlasun İlçelerine ziyarette bulundu.

Gerçekleşen ziyaretlerde İlçe Kaymakamlarından kapsamlı brifing alan Vali Arslantaş, programının devamında bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Bucak programına Kaymakamlık ziyareti ile başlayan Vali Arslantaş Kaymakam Erol Tanrıkulu’ndan brifing aldıktan sonra, Bucak Belediye Başkanlığı ve Bucak Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

Programının devamında Bucak Organize Sanayi Bölgesine geçen Vali Arslantaş, burada mermer ve yalıtım sanayide faaliyet gösteren üç firmayı ziyaret ederek, yerinde incelemede bulundu.

Ziyarette bulunduğu firmaların sahipleri ve yetkililerinden sektör ve çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Arslantaş, ayrıca Bucak OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu’ndan bölgeyle ilgili bilgi aldı.

OSB ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Arslantaş;

“Bucak ziyaretime Kaymakamlık ziyareti ile başladım. Detaylı ve kapsamlı bir brifing aldık. Bucak’ın devam eden ve planlanan yatırımlarını güvenlikten asayişe, tarımdan, eğitime kamu hizmeti olarak vatandaşlarımıza verilen işlerin seviyesini öğrendik. Sonra mahalli müşterek ihtiyaçların giderildiği belediyemizi ziyaret ettik. Belediye sınırları içerisindeki faaliyetleri gördük. Teknoloji Fakültesinin yapımını üstelenen Bucak Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettik.

Bucak TSO Başkanımız Hasan Yalçın Meçikoğlu’nun değişiyle, “Taşın Aş Olduğu” sanayimizi ziyaret ettik. 2 mermer fabrikası ve birde sayın vekilimizin yalıtım fabrikasını ziyaret ettik.

Üretimin katma değerin ülke ekonomisine olan faydasını, istihdamın vatandaşımıza oluşturduğu katma değeri gördük. Buradan çok memnun ayrılıyoruz. İhtiyaçları tespit ettik. Bucak’ın gelebileceği yerleri sınırları ufukları gördük. Amerikadan Avrupaya, Ortadoğudan Türkiye’nin dört bir yanına üretilen ürünlerin sevk edildiğini, ihracatımıza çok ciddi katkı verdiğini gördük. Özellikle mermer sektöründe Burdurumuzun 290 mermer ocağından 185’i faal durumda. 300 milyon dolara yakın ihracatın daha önce sağlandığını biliyorum. Bu hedefin daha üzerine çıkabilmek için sanayicimize yatırımcımıza hükümetimizin açıkladığı programlar çerçevesinde destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Vali Arslantaş Bucak ziyaretinin ardından Ağlasun İlçesine geçti.

Ziyareti kapsamında Kaymakamlık ve Ağlasun Belediyesine ziyaret gerçekleştiren Vali Arslantaş, Kaymakam Tanju Çanakcıoğlu’ndan kapsamlı brifing aldı.

Ziyaretinin devamımda ise İlçe Merkezinde bulunan asırlık tarihi çınarı  yerinde inceledi.