Burdur Valisi Ali Arslantaş, geçtiğimiz Pazar günü kayıp olan 10 yaşındaki Kerim Can Güney’in bulunmasının ardından Altınyayla İlçesi’ne geçerek çocuklarına kavuşan ailenin mutluluğunu paylaştı. Vali Arslantaş, arama çalışmalarına katılan ekiplerin temsilcileriyle bir araya gelerek, gösterdikleri gayret dolayısıyla teşekkür etti.

2 Mayıs Pazar Günü Altınyayla İlçesine bağlı Asmabağ Köyü’nde ailesi ile birlikte gittiği tarlada kaybolan 10 yaşındaki çocuğumuz, arama çalışmaları sonunda, kaybolduğu yere kuş uçuşu 5 km mesafede, 46 saat sonra ormanlık alanda sağ olarak bulundu. Arama çalışmalarının başlandığı ilk andan itibaren yürütülen çalışmaları yakından takip eden Vali Arslantaş, bizzat bölgeye giderek çocuğun ailesine moral vermiş, arama çalışmaları ile ilgili yerinde bilgi almıştı.

Bugün de kayıp çocuk Kerim Can’ın bulunmasının ardından, Altınyayla’ya hareket eden Vali Arslantaş, Kaymakamlıkta çocuğun babası ile bir araya gelerek geçmiş olsun dileklerini iletti, mutluluğunu paylaştı.

Genel Sağlık durumu iyi olan, tedbir amaçlı olarak Gölhisar Devlet Hastanesinde gözetim altında tutulan Kerim Can’ın, ilk andan itibaren bulunacağına olan inançlarını kaybetmediklerini belirten Vali Arslantaş, aralıksız bir şekilde yürütülen arama çalışmalarına katılan personele ve destek veren bütün vatandaşlara teşekkür etti.

Yakın ilgi alakası dolayısıyla Vali Arslantaş’a teşekkür eden Kerim Can Güney’in babası da, “Devletimize, ilgili kurumlarına arama çalışmalarına katılan bütün herkese teşekkür ederim” dedi.