Burdur Valisi Ali Arslantaş, köy ziyaretleri kapsamında Merkeze bağlı Büğdüz,  Bayındır ve Kayaaltı Köylerine inceleme ziyaretinde bulundu. 

Ziyaretine Büğdüz Köyü ile başlayan Vali Arslantaş, Köy Muhtarı Halil Akbulut’u muhtarlık binasında ziyaret ederek köy hakkında genel bilgi aldı. 

İnceleme ziyaretine Bayındır Köyü ile devam eden Vali Arslantaş, Köy Muhtarı Ahmet Yılmaz ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Köy halkı ile sohbet ederek talep ve sorunlarını dinleyen Vali Arslantaş, muhtar Ahmet Yılmaz’dan köy hakkında genel bilgi aldı. Ayrıca minik ana sınıfı öğrencilerini ziyaret etti.

Son inceleme ziyaretini Kayaaltı Köyüne gerçekleştiren Vali Arslantaş, köy parkında vatandaşlarla bir araya geldi.

Köy Muhtarı Tahsin Akça’dan köy hakkında genel bilgi alan Vali Arslantaş, köy halkının talep ve sorunlarını yerinde dinledi.

Vali Arslantaş ziyaretleri sırasında köy halkı ve muhtarlar tarafından iletilen talep ve sorunlarla ilgili, kurumların gerekli çalışmaları yapacaklarını dile getirdi. 

Yakından takip ettiği kısa süre önce protokolü imzalanan, koyun yetişitiriciliği için önemli fırsatlar sağlayan “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var” projesinden faydalanmak isteyen vatandaşların Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne müracaat edebileceklerini belirtti.

Vali Arslantaş’a ziyaretleri sırasında, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hakan Başaklıgil, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Asım Ertilav, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Tuğrul, İl Müftüsü Enver Türkmen, İdare ve Denetim Müdürü Ramazan Şencan, Merkez İl Genel Meclisi Üyeleri Halil Candan, Halil Çiçek ve Hakan Açar eşlik ettiler.