Burdur Valisi Ali Arslantaş, Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Aytaş Akın Mermer Fabrikasına ziyarette bulundu.

OSB ziyaretlerini sürdüren Vali Arslantaş, Hayırsever İş İnsanı Ercan Akın’ı fabrikasında ziyaret ederek, iş yerinde yaşanan yangın dolayısıyla geçmiş olsun dileklerini iletti.

Nazik ziyareti dolayısıyla Vali Arslantaş’a teşekkür eden Akın, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

Ziyaret sırasında fabrikayı gezme fırsatı bulan Vali Arslantaş, fabrikada işlenerek dünyanın birçok ülkesine ihraç edilen doğal taşlar ve üretim kapasitesi hakkında bilgi aldı.

Mermer sektörünün İlimiz açısından önemli olduğunu vurgulayan Vali Arslantaş, Ülkemiz için de ciddi bir ihracat gelir kapısı olduğunu belirtti.

Fabrika ve ocak sahaları ile Doğaltaş sektörünün, İlimiz için önemli bir istihdam alanı oluşturduğuna değinen Vali Arslantaş, dolaylı yoldan başta makine sanayi olmak üzere, ilimiz küçük sanayi esnafı ve diğer birçok hizmet sektörü için önemli katkılar sağlandığını belirtti.

Bu alanda Mermerin işlenerek ihraç edilmesinin, İlimizde daha fazla iş kapısı açılması ve katma değer bırakılması açısından önemli olduğunu vurgulayan Vali Arslantaş, bu doğrultuda çalışan Aytaş Akın Mermer ailesini kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi.