Burdur Valisi Ali Arslantaş, 2. Organize Sanayi Bölgesinde bir dizi incelemede bulundu.

İnşaatı tamamlanan fabrikaların bir bir faaliyete başladığı 2. OSB’de bölgeyi gezen Vali Arslantaş, yapımına başlanan Gürok Doğal Mineralli Su Dolum Tesisi inşaat alanı, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı destekleri ile yapılacak İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) İnşaatı ve deneme üretimlerine başlayan Antalya Mermer Fabrikası’nda incelemede bulundu.

Mart ayında düzenlenen törenle temeli atılan, GÜROK Şirketine ait fabrika inşaat alanını gezen Vali Arslantaş devam eden çalışmaları yerinde gördü.

Ayrıca mevcut yatırımcıların daha yüksek verim ile üretim yapabilmesi ve yeni girişimcilerin iş kurmalarının desteklenmesini sağlayarak, yatırımcıların ilimize çekilmesi amacıyla BAKA öncülüğünde hazırlanarak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanan 2. OSB İş Geliştirme Merkezi İnşaat alanında devam eden çevre düzenleme ve alt yapı çalışmaları hakkında bilgi aldı.

İncelemeleri sırasında fabrika inşaatı tamamlanarak deneme üretimlerine başlanan bölgenin en büyük Mermer Fabrikasını da gezen Vali Arslantaş, Antalya Mermer Fabrikasının sahibi iş insanı Emin Gülmez’den deneme üretimiyle ilgili bilgi aldı.

Vali Arslantaş’a incelemeleri sırasında Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik eşlik etti.