eTwinning eğitim portalı ülkemizde ve tüm dünyada olduğu gibi Burdur’da da öğrenci ve öğretmenleri bir araya getirerek farklı projelerin tanıtımına imkan sunuyor. Eğitimin uzaktan olduğu şu günlerde Milli Eğitim Bakanlığı’nın da desteklediği bu projelerin etkinlikleri öğrencilerin evlerinde uygulayabileceği şekilde tasarlandığından,projeler eğitim öğretimin vazgeçilmez unsuru haline geliyor .

Burdur Düğer Şehit Polis Mustafa Kılıç Ortaokulu’ndan öğretmen Ebru Bülbül’ün katıldığı uzaktan eğitim ile öğrencilere  Neşet Ertaş sevgisi aşılamayı amaçlayan  bu projeye de Türkiye’den 10 okul, Almanya ‘dan 2 okul katılım sağladı.

139 öğrencinin kayıtlı olduğu projede Neşet Ertaş sevgisi, hayatı, eserleri, türkü hikayeleri, aşkı, ailesi, sözleri ve Abdallık geleneği işleniyor. Öğrenciler proje sayesinde Neşet Ertaş’ı yakından tanımalarının yanı sıra çok sayıda web2 araçlarını tanıma fırsatı buldu.

Proje kapsamında 20 Mart Pazartesi günü Neşet Ertaş’ın amcasının oğlunun da katıldığı 200 kişilik gurupla Neşet Ertaş anma gecesi düzenlenirken öğrencilerin performanslarını sergilediği bu geceye Almanya Eğitim Ateşesi, birçok İlçe Milli Eğitim Müdürü, birçok eTwinning il koordinatörü ve okul müdürü katıldı..

Projede olan öğretmenler ve okullar şöyle; “Ebru Bülbül(Burdur Düğer Şehit Polis Mustafa Kılıç Ortaokulu),  Mustafa Derman(Bursa Muhsin Özdamar Ortaokulu),  Aysun Baran(Kırşehir Akçakent Şeyh Şamil Ortaokulu),  Gamze Dilber(Manisa Durasilli Mimar Sinan Ortaokulu),  Gümrah Gündoğdu Çamurlu(Bursa Dilek Özer Ortaokulu),  Hilal Akyazı Can, Hilal Akyazı Canlı(Ordu Havluiçi Ortaokulu),  İslim Korkmaz(Adana Şehit Hüseyin Birimen Ortaokulu),  Mahmut Serdar Arslan(Bafra Atatürk Anadolu Lisesi),  Mehmet Serkan Yıkılmaz(Bursa 23 Nisan Ortaokulu),  Asiye Porsuk(Adana Şehit Öğretmen Sait Korkmaz Ortaokulu),  Derya Yeşilyurt (Almanya Karl Kessler Schule),  Bora Yağrı(GS Lindenschule Neuenstadt)”

Öğrencilerin severek yer aldığı bu proje haziran ayında bitecek.