Burdur’da Jandarma ekipleri tarafından 16 Haziran 2020 tarihinde yapılan operasyonda; (7) adet uyuşturucu hap, (1) adet 9 mm. çapında ses ve gaz tabancası, (6) gram kenevir tohumu, (66) adet 9 mm. çapında ses ve gaz fişeği ve (1) adet 9 mm. çapında fişek ele geçirildi.

Burdur Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada;

“Güvenlik güçlerimiz tarafından, uyuşturucu imal ve ticareti yapan şahısların yakalanmasına yönelik İlimiz genelinde yürütülen çalışmalar, büyük bir hassasiyet ve kararlılık içerisinde sürdürülmektedir.
Bu kapsamda İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmada, O:A ve OO isimli şahısların Bucak İlçesinde “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” yaptıkları yönünde duyum alınmıştır.
Alınan duyum üzerine Jandarma ekipleri tarafından 16 Haziran 2020 tarihinde yapılan operasyonda; (7) adet uyuşturucu hap, (1) adet 9 mm. çapında ses ve gaz tabancası, (6) gram kenevir tohumu, (66) adet 9 mm. çapında ses ve gaz fişeği ve (1) adet 9 mm. çapında fişek ele geçirilmiştir.
Olayla ilgili olarak yakalanan şüpheli O.A. ve O.O. isimli şahıslar, işlemlerinin ardından 17.06.2020 tarihinde sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak Burdur E Tipi Kapalı Cezaevine teslim edilmiştir.” bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı.