Burdur Belediye Başkanlığı Basın Bürosu, AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan’ın geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu “Galericiler Sitesi usulsüz 18 uygulamasına takıldı” eleştirisine cevap verdi.  

Burdur Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada; “İdare Mahkemesinin iptali burada yapılan bir usulsüzlük ya da yolsuzluk yapıldığı anlamına gelmemektedir. Yapılan itirazı yeniden değerlendirerek planın yeniden yapılması anlamına gelmektedir. Bu bir düzeltme işlemidir.” denildi.

Belediye Basın Bürosu’ndan yapılan açıklama şöyle;

“Adalet Kalkınma Partisi İlçe Örgütü’nün Oto Galericiler Sitesi olarak ayrılan alanda 18. Madde uygulamasına ilişkin yaptığı açıklamaya cevabımızdır. Burdur Belediyesi tarafından Burdur’un ihtiyacına yönelik Oto Galericiler Sitesi için titiz çalışma neticesinde 18. Madde uygulamasına ihtiyaç duyulmuştur. Proje bütünlüğünün bozulmaması için parselasyon işlemi kamu yarına gerçekleştirilmiştir. Bölge İdare Mahkemesinin teknik bir detaydan dolayı iptal kararı vermiş olmasını üzülerek nitelendirmek kurumun itibarını düşürme çabasından başka bir şey değildir. Aslında Burdur Belediyesi kamu yararına yaptığı bu düzenlemede herhangi bir kişini hakkına veya herhangi bir kurumun hakkına tecavüz etmemiş, aksine Oto Galericiler Sitesini bir bütünlük içerisinde değerlendirebilmesi için düzenleme yapmıştır. İdaresi Mahkemesinin iptali burada yapılan bir usulsüzlük ya da yolsuzluk yapıldığı anlamına gelmemektedir. Yapılan itirazı yeniden değerlendirerek planın yeniden yapılması anlamına gelmektedir. Bu bir düzeltme işlemidir. Düzeltme işlemleri başlatılmış olup tamamlandıktan sonra yeniden askı süreci içerisinde itiraz gerçekleşmezse uygulamak üzere hayata geçirilecektir. Bilgi sahibi olmadan, etik olmayan davranışla yapılan açıklamaları halkımızın takdirine bırakıyoruz.”