GenelÜST GEÇİT ALTÜST OLDU!

5 sene ago

Şehrimizde geçtiğimiz dönem Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya zamanında yapılan, Tren Garı’ndaki üst geçit kullanılamaz hale geldi. Vatandaşlar tarafından asansörleri defalarca kez bozulan üst geçidin halini gören Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, gördüğü manzara karşısında şok oldu.

Daha önce de Belediye tarafından defalarca kez bakım, onarım ve tamiratı yaptırılan Bağlar Mahallesi’ni İstasyon Caddesi’ne bağlayan üst geçitte bulunan iki asansör kullanılamaz hale geldi. Bunun yanı sıra alkol şişeleri, sigara izmaritleri ve çöplerle de üst geçidin altüst olduğu görüldü.  Gazetecilerle birlikte üst geçitteki durumu inceleyen Başkan Ercengiz, asansörlerden birinin içine çay döküldüğünü görünce şaşkınlığını gizleyemedi.

‘Belediye ya da herhangi bir kamu kurumu olarak bunun için ne yapabilirsiniz? İlla bir görevli mi dikmemiz gerekiyor.’ diyen Başkan Ercengiz, kırılan camların, bozulan asansörlerin ve bunlara harcanan paraların milli servet değerinde olduğunu hatırlattı.

Başkan Ercengiz, “Çağdaş uygar insanlara yakışan bir tesislerin Belediye yoluyla vatandaşlara kazandırılması bizim asli görevimiz. Bizden önceki dönemde yapılan bir üst geçit burası. Bizden önceki dönemde de sorunlu bir üst geçitti, bizim dönemizde de sorunlu çalışan bir üst geçit. Asansörlerin sürekli bakım, onarımlarını yaptırmamıza rağmen maalesef kötü kullanım neticesinde, bu üst geçit sürekli arıza yapıyor. Özellikle yaşlı, çocuklu, engelli vatandaşlarımızın kullanımına yönelik yaptığımız bu üst geçit, şu anda asansörleri çalışmadığı için amacından çok uzakta” dedi.

Bozulan, tahrip edilen yerlerin bakım ve onarımlarını tekrar yapacaklarını söyleyen Ali Orkun Ercengiz, “Tek dileğimiz, vatandaşımızın bunu kendi malıymış gibi kullanmasını sağlamamız. Camlar kırılmış, asansör bozulmuş. Bunların hepsi milli servettir, hepimizin cebinden çıkmaktadır. Bunun kullanamamamız bize nasıl bir şey sağlar bilemiyorum. Çalışmadığı zaman kime ne faydası? vardır bilmiyorum. Defalarca kez asansörü tamir ettirdik, servisi çağırdık. Tamamen kötü kullanıma bağlı çalışmayan bir asansör. Biz yeniden tamirini yaptıracağız. Vatandaşlarımızdan tek ricamız asansörü düzgün kullanmaları” diye konuştu.

Ercengiz, dün yaptığı açıklamada, asansörlerin tamiratını yeniden yapacaklarını ve tahrip edilip edilmeyeceğini kontrol edeceklerini de sözlerine ekledi.

Hacer ZEREN

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive