Burdur USO Anadolu Lisesi Kurmacanın Büyülü Dünyasında eTwinning Projesi ile başarılı faaliyetlerle ismini duyurmaya devam ediyor.

USO Anadolu Lisesi, farklı illerden altı okulun katıldığı “Kurmacanın Büyülü Dünyasında” adlı eTwinnig projesinde kurucu olarak yer aldı.

Projenin kurucusu Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Yeliz Özge Toyman, projenin amaçlarını açıkladı.

Toyman, “Proje genel olarak okumayı, okudukları üzerinde düşünmeyi, yaratıcı yazarlığı hedeflemektedir. Öğretmen ve öğrenciler sadece kitap okumuyor, aynı zamanda yeni ürünler ortaya çıkarıyor; bilinçli okuma ve eleştiri yeteneğini kazanıyor. Başka okullardan öğrenciler ile iş birliği içerisinde çalışmayı öğreniyor. Okuduğu kitapların yazarlar ile buluşmak, onları çok heyecanlandırıyor. Yazara merak ettiklerini soruyor, onunla sohbet ediyor. Okulda proje kapsamında yapılan etkinliklere katılıyor. Mayıs ayında sonlanacak projemiz, kalite etiketi almak için başvurusunu yapacak.” Projenin önemli isimlerinden İngilizce öğretmeni Sevil Ekinci “Her eserin kurmaca dünyası, okuru içine çeker. Bu sebeple biz de bu projede öğrencilerimizle okuma, yorumlama ve yazmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Dil, edebiyat, tarih ve felsefe branşlarında öğretmen arkadaşlarımızla her ay bir eser okumak, tartışmalar düzenlemek, yazarlarla buluşmak ve yeni ürünler ortaya koymak amacıyla projemizi oluşturduk.” dedi.